Google Fotoğraflar ve iCloud arası aktarım kolaylaşıyor

Apple

Apple ve Google, fotoğraf depolama alanları arasında geçişi kolaylaştırmak için bir araya geldi.

Google Fotoğraflar ve iCloud arası aktarım kolaylaşıyor

Bu zamana kadar bir çok kişi, Android bir cihazdan iPhone’a geçmek istediğinde fotoğrafları ve videoları aktarmanın en zahmetsiz yolunu düşünmüştür. Direkt olarak aktarım yapmak gibi pek çok farklı seçenek olasa da, fotoğraf ve videoların yedekleme için Google Fotoğraflar’ı kullanan kişiler için bu durum biraz zahmetliydi. Bu yeni çalışma ile tüm yedekleri iCloud‘a taşımak çok daha kolaylaştı. Apple tam tersi işlem için, bir kaç yıl önce fotoğraf ve videola yedeklerini iCloud‘tan Google Fotoğraflar‘a aktarmayı kolaylaştıran aracını kullanıma sunmuştu.

İki teknoloji devini bir araya getiren bu proje, birden çok çevrimiçi platform arasında veri taşınabilirliğini öne çıkaran açık kaynaklı bir girişim olan Data Transfer Initiative‘in geliştirdiği Data Transfer Project‘in bir parçası. DTI bugün, Google Fotoğraflar‘dan iCloud‘a transfer aracının önümüzdeki hafta kulanıma sunulacağını duyurdu.

Google Fotoğraflar’dan iCloud’a nasıl aktarım yapılır?

Apple ve Google, Google Fotoğraflar’dan iCloud Fotoğraflar’a aktarımın nasıl yapılacağına ve desteklenen dosya türlerine dair makaleler paylaştı. Apple bu hizmeti 240’tan fazla ülke ve bölgede kullanıma sunulacağını belirtti. Ek olarak, Apple RAW dosyaları da dahil olmak üzere iCloud Fotoğraflar’a aktarılamayan fotoğraf ve video dosyalarının iCloud Drive‘a aktarılacağını da belirtti.

Bu araç kullanılarak transfer gerçekleştiğinde, fotoğraf ve video yedekleri Google‘dan silinmiyor. Yani fotoğraf veya videoların aktarılması için indirmek gerekmiyor. Fotoğraf ve videoların birer kopyası Google Fotoğraflar’dan iCloud Fotoğraflar‘a kopyalanıyor. Manuel olarak işlem yapılmadıkça asıl dosyalar silinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: