PlayStation 6 Ne zaman gelecek?

Oyun

Artık herkes “PlayStation 6 Ne zaman çıkacak?” sorularını sormaya başladı. Bunun üzerine de, yeni konsol PlayStation 6’dan ilk detaylar gelmeye başladı.

PlayStation 6 için ilk detaylar geldi!

Gözler artık PlayStation 6 üzerinde. Ve bu aşamada da konsol için ilk detaylar geldi.

PlayStation 6 Ne zaman?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen PS5’in çıkışı üzerinden neredeyse 4 yıl geçti. Şimdi ise, PS6 beklenenden daha kısa sürede çıkış yapabilir. Sony’nin bir yöneticisi (Naomi Matsuoka) açıklama yaptı. Bu açıklamada, PS5’in ekosistemini yani ömrünün son dönemlerinde olduğunu belirtti. Açıklama, herkesi fazlasıyla heyecanlandırdı. Çünkü, Naomi Matsuoka PS6’ya resmen göz kırptı.

PlayStation 6 için ilk detaylar geldi!

PlayStation 6 2027’de gelebilir! Microsoft’un mahkeme bilgilerinin çoğunun sızdırılması üzerine, konsolun çıkışı 2027 yılını gösteriyor. Ayrıca, PS5’in 2020’de çıktığını göz önüne alırsak tam tamına 7 yıllık bir süreç görebiliyoruz. Bu da, Sony’nin konsollarının genel ömrü olarak nitelendiriliyor. Aradan her 7 yıl geçtiğinde, yeni bir konsol piyasaya sürülüyor.

Şu anlık konsolun fiyatı hakkında net bir bilgi yok. Arada 2 yıl olduğu için, bu fiyatlandırma tamamen değişebilir. Fakat şu anki durumlar ile birlikte en az 500 dolar fiyat etiketiyle (16.370 TL) çıkış yapması bekleniyor. (PlayStation 5, şu anda Amazon’da 445 dolar fiyat etiketiyle satılıyor.)

PlayStation 6 için ilk detaylar geldi!
(Görsel temsilidir.)

Konsolun teknik özellikleri ile ilgili, çok sınırlı bir bilgiye sahibiz. Ancak Sony, AMD ile iş birliği yapacak gibi duruyor. Depolama alanı konusunda ise minimum 1TB olarak karşımıza çıkabilir. Ayrıca, şirket her bir konsolun üzerine koyarak yeni bir ürününü çıkarttığı için, oyun geçiş süreleri azalabilir.

Beklenen özellikler arasında bu konsolun, PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution) desteğine sahip olması var. Bu yeni teknoloji oyunları 4K 120FPS veya 8K 60FPS oynatabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: