Valorant konsollara geliyor!

Oyun

En çok oynanan rekabetçi oyunlardan biri olan Valorant konsollara geliyor.

Valorant çıkışının ardından CS:GO’dan soğumuş tonla oyuncuyu da bünyesine alarak çok sevilen bir oyun olmuştu. Çıkışının ardından çokca kendinden söz ettiren oyun şimdide konsollara geliyor.

Valorant çıkışının ardından CS:GO'dan soğumuş tonla oyuncuyu da bünyesine alarak çok sevilen bir oyun olmuştu. Çıkışının ardından çokca kendinden söz ettiren oyun şimdide konsollara geliyor.

Riot Games, oyununun konsollardaki oyuncularında oynaması için PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkartacak. Oyun 14 Haziran’da beta sürümüyle oyunculara sunulacak. Oyun beta sürecinde sadece ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avrupa, Japonya gibi belirli ülkelerde oynanabilir olacak. Kısa süre sonra ise diğer bölgelerde oyun oynanabilir olacak. Beta için kayıtlar başlamış durumda.

Riot Games, rekabetçi oyun deneyimini korumak için PC ve konsol arasında crossplay olmayacağını söyledi. Konsol için yeni bir hesap açmanıza gerek kalmayacak skinleriniz, rankınız aynı şekilde, PC ve konsolda aynı anda oynanabilir olacak.

Oyunun yapımcısı Arnar Hrafn Gylfason, “Valorant’ın kalbinde rekabetçi oyun deneyimini, kontrol cihazlarında da aynı şekilde sunmak istiyoruz. Eğer bunu başaramasaydık projeyi bırakmaya hazırdık. Umarız hedefimizi gerçekleştirmişizdir, son kararı oyuncular verecek.” diyor.

Riot Games, 2021 yılında Valorant’ın mobil versiyonunu da duyurmuştu. Duyurunun üzerine daha fazla haber gelmeyen Valorant mobilin ardından, oyunun konsollara gelmesi oyuncularda kafa karıştırıyor. Oyun çokca rekabetçi oyunun arasında kendisine yer edinmeye çalışacak, PC versiyonunda olduğu gibi konsolda da bu kadar sevilip sevilmeyeceği merak konusu.

Dilerseniz, Marvel’s Midnight Suns bedava oldu! yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: