AirPods WWDC etkinliği ile birlikte yeni özellikler aldı!

Apple

Apple geçtiğimiz gün yaptığı WWDC etkinliğinde yeni gelen AirPods özelliklerini tanıttı.

Apple iOS 18’i tanıttı bu yeni sürüm ile birlikte AirPods’a yeni özellikler geldi. AirPods WWDC 2024’te açıklanan özelliklere göre artık kafa sallama hareketlerini kullanabileceksiniz. Örnek vermemiz gerekirse yaptığınız bu hareketler ile gelen bir aramayı kabul edebileceksiniz. Maalesef ki bu güzel özellikler bu serideki tüm kulaklıklara gelmeyecek.

Geçtiğimiz gün yapılan Apple etkinliği ile AirPods yeni özellikler kazandı

AirPods’un Yeni kafa hareketleri

Artık bu kulaklıklarda kafa sallama hareketlerini kullanarak bir çok şeye erişebileceğiz. Özellikle bu özellik Siri ile etkileşim kurarken çok faydalı. Örnek vermemiz gerekirse Siri‘nin sorduğu herhangi bir soruya kafamızı sallayarak cevap verebileceğiz. Bu özellik ses çıkarmamamız gereken ortamlarda bize fazlasıyla yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bu kafa hareketleri ile mesajlarla etkileşim kurup bildirimleri yönetebileceğiz.

AirPods WWDC 2024 ile tanıtılan ses yalıtımı

Yine bazı AirPods serilerinde kullanabileceğimiz bu özellik sayesinde kulaklıktan gelen sesler yalıtılabilecek. Bazı durumlarda ses kalitesini yalıtan bazı durumlarda da artıran bir özellik geliyor. Bu özellik iPhone, Mac ve iPad’de kullanılacak. Şirket ortam nasıl olursa olsun bu özellik ile ses kalitesinin önemli ölçüde artacağını iddia ediyor.

Dilerseniz, Apple yeminini bozdu demiştik: iPad hesap makinesi geldi! Adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: