Apple Music Sing, karaoke tutkunlarını bekliyor!

Apple

Apple, ayarlanabilir ses seviyesi ile en doğru şarkı sözü gösterimini birleştirerek, karaoke için mükemmel hale getirilen yeni Apple Music Sing özelliğini duyurdu. Bu ayın sonlarında piyasaya sürülecek olan on milyonlarca şarkı ve çalma listesi birlikte söylenebilecek. Yakında beta sürümü piyasaya çıkacak ve bu ayın sonlarında da tüm müşterilere sunulacak.

Apple Music Sing

Vokal kontrol” ile kullanıcılar vokalleri izole edebilecek ve ses seviyesini ayarlayabilecek. İster orijinal şarkıyı dinleyin, ister şarkının karaoke versiyonuna eşlik etmek isteyin, Sing sizinle! Bir Apple sözcüsü “Müziği gerçek zamanlı olarak işleyebilen, vokal bölümleri bulabilen ve bunları şarkının geri kalanından düzgün bir şekilde izole edebilen bir cihaz üstü makine öğrenimi algoritması oluşturduk” dedi. Ses kontrolünü kullanmak için şarkı sözü görünümünde mikrofon düğmesine dokunmak ve istenilen ses düzeyine getirmek yeterli.

Apple Music Sing iPhone

Apple, ses kontrolüne ek olarak şarkı sözlerini “gerçek zamanlı şarkı sözleri” ile iyileştirdi. Artık şarkı sözleri her vuruşta senkronize ediliyor ve tıpkı karaoke odalarında olduğu gibi çalarken ayrı ayrı hecelerine ayırıyor. Gerçek zamanlı şarkı sözleri ayrıca ana vokalleri arka vokallerden ayırarak, şarkılara daha doğru bir şekilde eşlik etmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Spotify, Haziran ayında Spotify Karaoke adlı benzer bir özelliği yayınlamıştı. Spotify Karaoke, kullanıcıların performanslarının doğruluğunu değerlendirerek, onlara 100 üzerinden bir puan veriyor. Apple Music Sing gibi izole şarkı sözü ses kontrolü bulunmuyor. Apple Music Sing, karaokeyi biraz daha ciddiye almış gözüküyor.

Daha Fazla Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: