iOS 18 İle karanlık mod daha iyi bir hal alıyor!

Apple

Apple’ın yarın düzenleyeceği WWDC 2024‘te tanıtılması beklenen, iOS 18 özelliklerinin çoğu ortaya çıktı. Bunlardan biri de, daha karanlık mod.

iOS 18 ile daha karanlık bir mod geliyor!

Karanlık mod nasıl daha iyi bir hal alacak? iOS 18 ile birlikte, uygulama simgelerinin daha karanlık olması ve karanlık mod’u özelleştirme gibi bir çok seçenek olacak. Hazırsanız detaylara geçelim!

Karanlık mod (Dark Mode) detayları

Normalde, bu özellik iOS 13 ile birlikte hayatımıza girdi. Girdiği zamandan beri karanlık mod, sadece uygulama içi alanları, klavyeyi vb. şeyleri değiştiriyordu. Fakat ana ekranda çok fazla bir değişiklik yapmıyordu. Ve ana ekran nispeten yine parlak bir haldeydi. Fakat yeni gelecek iOS 18 güncellemesi ile birlikte bu sorun ortadan kalkıyor. Çünkü karanlık mod’u aktif ettiğiniz halde, uygulama simgeleriniz de daha karanlık bir hal alacak.

iOS 18 ile daha karanlık bir mod geliyor! Uygulama renkleri değişiyor!

Ayrıca sızdırılan bir başka söylentiye göre, daha geniş özelleştirmeler yapabileceğiz. Yani ana ekrandaki herhangi bir uygulamanın simgesini ve rengini değiştirebileceğiz. Ekstra olarak, karanlık mod’un OLED ekranlı iPhone cihazlarda, pil ömrünü biraz daha iyileştireceğini biliyor muydunuz? Evet gerçekten de pil ömrünüzü uzatıyor. Yeni gelen daha karanlık mod sayesinde, günlük pil tüketiminiz azalabilir. Ayrıca telefon kullanıyorken gözleriniz çok fazla yoruluyorsa, bir nebze olsa da, gözünüz artık daha az yorulacak!

Daha fazla Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: