iPhone 17 Plus yerine Slim gelebilir!

Apple

Apple’ın, iPhone 17 serisinde Plus yerine ‘Slim’ bir model çıkaracağı iddaa edildi.

Apple önümüzdeki Eylül ayında yeni iPhone 16 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtıma sayılı günler kala, bir sonraki yıl piyasaya çıkacak olan iPhone 17 serisi ile ilgili bir ortaya atıldı. iPhone 6 serisinden bu yana her yıl seride yer alan Plus versiyonu, iPhone 17’de rafa kalkacak. Bunun yerine daha ince bir kasa yapısına sahip Slim modelin üretileceği söyleniyor.

iPhone 17 Plus yerine Slim gelebilir!

iPhone 17 Slim, Pro ve diğer modeller arasındaki farkı kapatacak

Rapor, Apple’ın iPhone 17 Slim versiyonunda radikal ve cesur yenilikler getireceğini söylüyor. Yeni model mevcut modellerden daha hafif ve çok daha ince olacak. Kasası alüminyum olacak. Arka taraftaki kamera adası ise yatay olarak konumlandırılacak. Ancak Apple yakın zamanda Spatial Video (uzamsal video) desteği için dikey kamera düzenine geri dönmüştü. Bu özelliğin yatay kamera düzeninde çalış çalışmadığı ise henüz belli değil.

Cihazın ön kısmında Face ID sensörü için daha kompakt bir dinamik ada yer alacağı ve tasarım olarak iPhone X’e benzeyeceği idda ediliyor. Slim modeli 6.55 inç bir ekranla gelmesi ve Pro ile Pro olmayan modeller arasındaki farkı kapatması bekleniyor. Karşılaştırmak adına, iPhone 15 Plus’ın ekranı 6.7 inç. Ek olarak 17 Slim’in ekran yenileme hızının 120Hz olacağı da iddaalar arasında. Bu da Slim modelinin, iPhone tarihinin en yüksek yenilme hızına sahip Pro olmayan modeli olacağı anlamına geliyor.

Kaynak: Gizmo China

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: