Bir iPhone daha mazide kalıyor!

Apple

Apple yine bir iPhone telefonu daha desteklemeyi bırakıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir iPhone daha mazide kaldı. Bundan yaklaşık 11 yıl önce 2013 senesinde piyasaya çıkan iPhone 5S için artık tamir desteği bulunmayacak.

iPhone 5S artık tamir desteği almayacak

Apple, artık modası geçmiş ve seneler önce çıkardığı modellerden desteğini çeken bir firma. Bazı modellerine belirli bir seviyeye kadar yazılım güncellemesi gelirken bazılarına da artık tamir desteği vermiyor. Geçtiğimiz günlerde ise yine bir açıklama yaparak belirli başlı ürünlerinden desteğini çektiğini açıkladı.

Bunlardan en önemlisi ise iPhone 5S modeli oldu. Yıllar yıllar önce çıkmasına rağmen hala insanların elinde görülebilen bir telefon olması dolayısıyla bu haber bazı insanların moralini bozmuş olacaktır.

5S Eski Ürünler Listesinde!

Bu telefon hakkında ki önemli özelliklerden birisi, Touch ID sisteminin iPhone’a geldiği model olması. Aynı zamanda Apple firmasının ilk 64-bit işlemcisi olan A7’yi içerisinde barındırıyordu. Bu sebepten dolayı dönemine göre değerlendirirsek 5S’e devrim niteliğinde bir telefon diyebiliriz.

Aslında 5S’den destek bir kaç yıl önce kesilmişti. Apple öncelikle satış ve yazılım desteğini kesti sonrasında ise tamir desteğini.

Maalesef artık telefonun onarımı için parça üretilmeyecek. Bu kadar fazla desteğin kesilmesinden sonra hala iPhone 5S kullanıyorsanız modelinizi yükseltmek sizin için daha iyi olacaktır.

Dilerseniz, Windows için işlemci sıcaklığını kontrol altına almanın en iyi yolları! Adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: