macOS Sequoia, HDMI Passthrough desteği ile geliyor

Apple

macOS Sequoia, kullanıcıların HDMI Passthrough kullanarak Dolby Atmos ses oynatmasına olanak tanıyacak.

Apple, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği WWDC 24 etkinliği ile eko sisteminde yer alan tüm işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını tanıtmıştı. Bunlardan biride macOS Sequoia. Yeni işletim sistemi ile birlikte küçük ama oldukça etkili bir yenilik geliyor. Bu özellik, Dolby Atmos ses alabilmek için HDMI Passthrough seçeneği.

macOS’te Dolby Atmos ile HDMI Geçişi

macOS Sequoia’nın beta sürümü ile birilikte, Apple TV ve Apple Music uygulamarında yeni bir HDMI Passthrough seçeneği göze çarpıyor. Buna göre, bu özelliği aktif hale getirerek, HDMI aracılığıyla Mac cihazlarda Dolby Atmos ses oynatılabilecek.

macOS Sequoia, HDMI Passthrough desteği ile geliyor

HDMI Passthrough, sesi kayıpsız bir şekilde iletme işlemini bilgisayarda gerçekleştirmek yerine, harici bir ses sistemine iletiyor. Bu işlem sadece sesin kalitesini artırmakla kalmıyor, harici hoparlörün de Dolby Atmos ses almasına imkan tanıyor.

Beta sürümü kullanan kullanıcılar, ayarlar bölümünde bu seçeneği bulabilir. Bir çok Apple TV kullanıcısı da uzun zamandır tvOS’a bu özelliğin gelmesini bekliyor. Ancak tvOS için HDMI Passthrough’un gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: