AirPods Lite yıl sonunda geliyor!

Apple

Apple AirPods serisine birden fazla yeni model ekleyecek. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir yatırımcı notunu yorumlayan Analist Jeff Pu, beklentileri doğruladı. Pu, Apple’ın 2024’ün ikinci yarısında daha düşük maliyetli yeni AirPods Lite modelini piyasaya süreceğini söyledi. Ayrıca Pu, yeni AirPods Max’inde bu yılın sonlarına doğru gelmesini bekliyor.

airpods geliyor

AirPods Lite

Pu, AirPods üretiminin yıl içinde “düşük maliyetli bir modelin piyasaya sürülmesi ile” artacağını düşünüyor. Pu, toplamda AirPods hacminin “mevcut modellere olan talebin azalması” nedeniyle 2024 yılında bir önceki yıla göre %4 azalarak 55 milyon adede gerileyeceğini iddaa etti. Foxconn’un bir yan kuruluşunun daha düşük maliyetli AirPods’un tedarikçilerinden biri olacağını belirten Pu, Foxconn’un 2024 yılının dördüncü çeyreğinde Hindistan’daki bir fabrikada AirPods montajını hızlandıracağını da sözlerine ekledi.

Pu’nun “AirPods Lite” olarak tanımladığı düşük maliyetli AirPods’lardan şirketin ne beklediğine dair bir yorumda bulunmadı. Apple analisti Ming-Chi Kuo da Apple’ın düşük maliyetli bir versiyon üzerinde çalıştığını iddaa etti. Kuo, uygun fiyatlı modelin 99$ civarında olacağını düşündüğünü belirtti.

Türkiye’deki AirPods modelleri ve fiyatları

  • AirPods 2. nesil: 5.249 TL
  • AirPods 3. nesil ve Lightning Şarj Kutusu: 6.799 TL
  • AirPods 3. nesil ve MagSafe Şarj Kutusu: 7.299 TL
  • AirPods Pro 2. nesil: 9.349 TL
  • AirPods Max: 24.849 TL

Daha fazla Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: