WatchOS 11 Apple Watch Çevir uygulaması özellikleri!

Apple

Geçtiğimiz gün yapılan WWDC 2024’te duyurulan WatchOS 11’in çevir uygulamasını hep birlikte inceleyelim.

WatchOS11 Apple Watch çevir

Apple Watch için, WatchOS 11 İle ilgili, Zaten daha önce bir yazı yayınladık. Fakat sadece bazı özelliklerini ele almıştık. Ancak şu anda WatchOS11’in çevir uygulamasını detaylı bir şekilde ele alacağız. Diğer yazımızı okumak için: Buraya tıklayabilirsiniz.

WatchOS 11 Apple Watch Çevir uygulaması

Saatinizi WatchOS 11’e güncellediğiniz zaman iPhonelarda hali hazırda var olan, çevir uygulamasının sadece saatinize uyarlanmış halini göreceksiniz. Çalışma prensipleri tamamen aynı. Klasik olarak, bir metni, bir sesi size anında istediğiniz dile göre çevirebiliyor. Temel olarak iPhone çevir uygulamasını kullanan çevir, bazı durumlarda çok kullanışlı olabiliyor. Örneğin farklı bir ülkeye gittiğiniz zaman karşı tarafın dilini bilmiyorsanız, saatinizdeki çevir uygulamasına girerek, sesli çeviri bile yapabileceksiniz.

Ayrıca, desteklenen tüm dilleri daha önceden indirdiğiniz zaman, çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz. Ve artık yukarıda bahsettiğimiz gibi metin de çevirebileceksiniz. Apple Watch’un kendi klavyesini kullanarak bunu da yapmanız mümkün.

Ve mutlaka elbet işinize yarayacak bir özellik daha var. WatchOS 11’in yapay zekası sayesinde, bulunduğunuz ülkeden ayrıldığınız zaman sizin için bir seyahat sistemini devreye sokuyor. Bu sistemle birlikte, gittiğiniz ülkenin dilini otomatik olarak saatinize ekliyor. Ve bununla birlikte çevirilerinizi en basit şekilde yapmanızı sağlıyor.

(WatchOS 11’i kullanmak için, Apple Watch Series 6 veya üzeri bir akıllı saate sahip olmanız gerek.)

Daha fazla Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: