Apple WWDC 2024 Etkinliğinde neler tanıtılacak?

Apple

WWDC 2024 Ne zaman

Apple WWDC etkinliği 10 Haziran 2024’de başlayacak 4 gün sonra 14 Haziranda ise sona erecek. Apple bu etkinlikte fazlasıyla yapay zeka ile ilgili konuşacak gibi duruyor.

Peki bu etkinlikte neler duyabiliriz?

WWDC Etkinliğinde neler tanıtılacak? Apple ne özellikler getirecek

Yapay Zeka

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde yapay zeka hakkında çok konuşacak. Günümüzde yapay zeka fazlasıyla kullanılan ve bir çok şeye entegre edilen bir hale geldi. Monitörlere, telefonlara, uygulamalara ve hatta oyunlara bile yapay zeka entegre ediliyor. Bu sebepten dolayı Apple bu konuda geri kalmamak için bu etkinlikte yapay zekadan çok bahsedecek.

Bu etkinlikte Siri’nin üzerine çok düşüleceği söyleniyor. Bloomberg adlı haber sayfasına göre Apple, kullanıcıların sorunlarını ve ne istediğini daha iyi anlayabilmesi için Siri’yi geniş dil modelleri kullanarak yeniden tasarladı. Siri’nin bu yeni sürümünün Apple uygulamaları içerisinde sizin için bir şeyler yapacağı ve aynı zamanda asistanın bugün olduğundan daha çok yetenekli olduğu bildiriliyor.

Yine Bloomberg‘e göre Apple, kendi yapay zeka özelliklerini “Apple Intelligence” olarak markalayacak ve kendi uygulamalarına ve ürünlerine tamamıyla yerleştirecek.

Apple Insider adlı haber sayfasına göre yapay zekanın kişiye özel bir emoji oluşturmasına ve Fotoğraflar uygulamasında insanları veya nesneleri görüntüden kaldırabilmesine olanak tanıyacağı söyleniyor.

OpenAI ile ortaklık mı var?

WWDC ETKİNLİĞİNDE OpenAI ile ortaklık yapıldı mı

Apple yapay zeka konusunda ki gücünü artırmak için ortaklar aradığı söyleniyor. Bazı haber sayfaları Apple’ın Google ve Anthropic ile görüştüğünü söylüyor. Fakat Bloomberg‘e göre anlaşma OpenAI ile yapılmış. Ayrıca ChatGPT benzeri bir chatbot’un da Apple ürünlerine geleceği söyleniyor.

Ana Ekran daha da özelleştirilebilecek!

WWDC etkinliğinde ana ekran'ın özelleştirilebileceği duyurulabilir

Apple, kullanıcıların uygulamaları daha rahat ve daha şık bir şekilde düzenlemesine izin verebilir. MacRumors adlı haber sayfası iOS 18’de uygulamalar arasında boş yer bırakabileceğimizi söyledi.

Ayrıca farklı haber sayfaları da Apple’ın işletim sistemine farklı temalar entegre ederek ana sayfayı renklendirebileceğimizi ve daha güzel bir hale getirebileceğimizi öne sürdü. Bu fikirler kulağa çok güzel gelse de şuan sadece birer iddiadan ibaret.

Apple’ın düzenleyeceği bu etkinlikte görebileceğimiz şeyler bunlar. Umarız ki fazlasıyla yeni ve güzel özellik duyurulur.

Dilerseniz, Samsung fiyat performans telefonları geliyor! Adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: