Galaxy Watch 7 ile birlikte uyku apnesi özelliği geliyor

Giyilebilir Teknoloji

Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğine saatler kala Galaxy Watch 7 ile birlikte gelecek yeni bir özellik daha orta çıktı.

Samsung Galaxy Watch 7 ile birlikte uyku apnesi özelliği geliyor

Wear OS 5 tabanlı One UI 6 Watch, Samsung yeni Galaxy Watch akıllı saatlerine önceden yüklenmiş olarak geliyor. Bu yeni işletim sistemi, açık beta sürümü ile eski akıllı saat modellerinde de kullanılabiliyor.

Güney Koreli teknoloji devi giyilebilir cihazları ile kürsel pazarın bu alandaki lideri. Galaxy Watch serisi akıllı saatler, takip için benzersiz ve heyecan uyandıran bir çok sağlık özelliği bile birlikte geliyor. Bunlardan birisi de uyku apnesi. Uyku apnesi özelliğinin, şirketin bu alandaki ürün serisine çok verimli bir katkı sağlaması bekleniyor. Bir Reddit kullancısı, yeni uyku apnesi izleme özelliğininin mevcut akıllı saatlerde kullanılabildiğini iddaa etti.

Eski modeller de uyku apnesi özelliği alacak

Beta sürümü ile Sleep Apnea’ya (Uyku Apnesi) erişimi olan kullanıcılar, özelliğin şu an için çokta verimli olmadığını söylüyor. Ayrıca bu yeni özelliğin, Galaxy Watch 7 dışında Galaxy Watch 6, 5 ve 4 serileri için de kullanıma sunulacağı idda edildi.

Uyku apnesi, uyku sırasında kişinin nefes almaya başladığında yada nefes almayı bıraktığı esnada ortaya çıkan bir uyku bozukluğu hastalığıdır. Yeni özellik, Galaxy Watch kullanıcılarına, uyku takibinde ve olası uyku bozukluklarından etkilenip etkilenmedikleri konusunda yardımcı olacak.

Kaynak: https://www.sammyfans.com/2024/07/10/sleep-apnea-of-galaxy-watch-7-appeared-on-older-samsung-watches/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: