Xiaomi Watch S2 görücüye çıktı!

Giyilebilir Teknoloji

Xiaomi Çin’deki en büyük etkinliğini gerçekleştirdi. Xiaomi 13 serisi, Buds 4, MIUI 14 ve daha fazlasını içeren birden fazla ürünü duyurdu. Marka ayrıca Xiaomi Watch S2 ‘yi de tanıttı. Geçen yılki Watch S1’in halefi olarak geliyor. Akıllı saat, pazardaki Samsung Galaxy Watch 5, Apple Watch serisi ve daha fazlasıyla rekabet ediyor.

Klasik Severlere

Xiaomi Watch S2, 42 mm ve 46 mm olmak üzere, klasik görünümlü iki farklı dairesel kadran boyutu ile geliyor. Sağ tarafında dikdörtgen şeklinde iki fiziksel düğme bulunuyor. Akıllı saat, paslanmaz çelik metal orta çerçeveye ve safir cama sahip. 42 mm varyantı 1,32 inç ekran sunarken, 46 mm modeli 1,43 inç ekran ile geliyor. Her ikisi de 466 x 466 piksel çözünürlüğe sahip bir AMOLED panele sahip. Her iki model de 5 metreye kadar suya dayanıklı.

Xiaomi Watch S2 sağlık uygulaması

Sağlık ve zindelik açısından Xiaomi Watch S2, kalp atış hızı ve SpO2 sensörü ile donatılmış. Yağ yüzdesi, iskelet kası kütlesi, protein hacmi ve daha fazlası gibi verileri ölçebilen vücut kompozisyonu ölçümü ile birlikte geliyor. Bunu takip etmek için kullanıcıların iki parmağını yan düğmelere koyması yeterli. Akıllı saat ayrıca vücut sıcaklığını da ölçebiliyor. Cihazda ayrıca bir uyku ve stres izleyici, kadınlar için adet döngüsü monitörü ve nefes egzersizleri bulunuyor. 100’den fazla spor modu için destek bulunuyor.

Xiaomi Watch S2, Bluetooth ile arama işlevi için yerleşik bir mikrofon ve hoparlörle de sahip. Ayrıca, kullanıcının önceden ayarlanmış kişilere yardım isteği gönderebileceği bir güvenlik izleme özelliği de bulunuyor. Akıllı saat, bir dizi uygulama ile birlikte geliyor. GPS, Bluetooth 5.2 ve NFC desteği de içeriyor. 46 mm varyantı 500 mAh pil kapasitesi ile 12 gün’e kadar kullanılabilirken, 42 mm modeli 305 mAh pil kapasitesi ile 7 gün’e kadar kullanılabiliyor.

Xiaomi Watch S2 fiyatları

Xiaomi Watch S2 Fiyatları:

  • 42mm: 999 yuan (ortalama 2.671 Türk Lirası)
  • 46mm: 1099 yuan (ortalama 2.937 Türk Lirası)

Dün itibari ile cihaz Çin’de piyasaya sürüldü. Cihazın yakın zamanda diğer ülkelerde de satışa çıkması beklenirken, Türkiye’ye gelişiyle ilgili herhangi bir tarih açıklanmadı.

Daha fazla Giyilebilir Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler:

Herhangi bir sonuç bulunamadı.