ChromeOS gelişmeye devam ediyor!

Google

Google, ChromeOS üzerinde durmaya başladı. Şirket, kullanıcılarının bu işletim sisteminden tam performans almasını istiyor.

ChromeOS yapay zeka ile birlikte çalışacak!

Google geçtiğimiz çarşamba gününde bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre, “ChromeOS kullanıcıları yapay zekadan en iyi şekilde verim alacak.” Dedi. Peki bu ne anlama geliyor? 

Yapay zekalı işletim sistemi

Şirket, bu işletim sisteminin çekirdeğinin Linux ve Android kapsamında olacağını açıkladı. Bu iki temel çekirdek, muhtemelen ileri süreçte de benimsenmeye devam edecek.

Ayırca ChromeOS, tüm android cihazlar ile birebir uyumlu çalışacak. Yani bir ekosistem oluşturulmaya çalışıldığı ortada.

Bu arada zaten bildiğiniz gibi Google, tüm kullanıcıları için yapay zekayı hızlı bir şekilde dibine kadar kullanmasını istiyor. Fakat önümüzdeki süreçte bu yapay zekanın en verimli şekilde kullanılamayacağı ortada. Ki zaten kendileri de, sadece “Şimdi başlıyor.” dedi. Ve “Uzun bir süre hazır olmayacak.” Diye de uyardı.

Özellikle bahsetmemiz gerekirse, zaten eğer ki Chromebook Plus bir laptop’a sahipseniz, Gemini’yi bilgisayarınızda rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Fakat şirket yapay zeka konusunda daha da ileriye gitmeye çalışıyor!

Daha fazla Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: