Gmail Android uygulamasına güncelleme geliyor!

Google

Google Asistan yakın zamanda yerini Gemini ile değiştirecek. Hazırsanız detaylara geçelim!

Bu değişim sayesinde artık Android’deki Gmail uygulamasında maillerinizi özetleyebileceksiniz!

Google, yakında Google Asistan’ın yerini Gemini ile değiştirecek. Gemini, Google’ın gelişmiş yapay zekası ve geniş dil modeli tarafından desteklenen bir yapay zeka aracıdır. Bu sebepten dolayı Gemini, Google Asistan’dan çok daha iyi şeyler yapabiliyor. Bunlardan birisi ise, üretkenliği artırmak ve zamandan tasarruf etmek için kısa sürede e-postalarınızı özetleyecek olması.

Tüm büyük Google hizmetleri Gemini entegrasyonuna sahip olacak. Bu entegrasyonun Gmail uygulamasında nasıl görüneceği ortaya çıktı. Android uzmanı ve aynı zamanda bir Android Authority katılımcısı olan Assemble Debug, Gmail uygulamasının Gemini Entegrasyonunu bir ekran görüntüsü aracılığı ile bizlere sundu. Google bu özelliği kamuya açık hale getirmemiş olmasına rağmen bu özelliği çalıştırdı. Aşağıda bulunan ekran görüntüsünde bunu daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz.

gmail e-posta özetleme

Gmail uygulamasında otomatik mail özeti

Üstte bulunan “Summarize this email” (Bu e-postayı düzenle)” düğmesine bastıktan sonra karşınıza Gemini’nin yukarı kaydırma penceresi çıkacak ve e-postanın özetlenmiş versiyonu sizlere sunulacaktır. Çıkan sonucu beğenme, beğenmeme ve e-posta özetini kopyalama gibi seçeneklerde mevcut. Bu özellik, fazlasıyla uzun metin içeren e-postalarda işe yarayacaktır.

Bu özellik herhangi bir sorun olmadan çalışıyor gibi görünüyor, Google Gmail uygulaması için bu özelliği aktif edebilir.

Dilerseniz, YandexART 1.3 Harika! Adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: