Google aramalarda sürekli kaydırma özelliği masaüstünde

GoogleHaberler

Google, arama ve kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek adına, masaüstü arama sonuçları sayfasında sürekli kaydırma özelliğini bugün itibari ile canlıya aldı.

Google aramalarda sürekli kaydırma özelliği masaüstünde

Google’da sürekli kaydırma: Bu özellik uzun süredir mobilde mevcuttu. Artık masaüstü Google arama sonuçları sayfasında da sürekli kaydırma yapmanız mümkün. Artık 1-2-3-4-5… şeklinde sayfalama yok!

Masaüstünde Google’a “Sürekli Kaydırma” adlı yeni bir özellik eklendi. Bu, adından da anlaşılacağı gibi, arama yapanların sınırsızca kaydırma yapmasına izin veren sonsuz kaydırma değil. “Sürekli Kaydırma” özelliği kullanıcılara, daha fazla sonuç aramak için “Diğer” düğmesini görene kadar, sayfayı sürekli aşağı kaydırarak, sorgular için altı sayfaya kadar arama sonuçlarını görmelerine olanak tanıyor.

Google, arama sonuçları için disk belleğine alınmış bir yaklaşım kullanıyordu; yani, bir şey aradığınızda, aramanızla bağlantılı ilk birkaç web sitesini görüyordunuz. Daha fazla sonuç görmek istediğinizde ise, en alttaki sayfa numalarına tıklardınız.

Google sayfa tabanlı algoritma sıralaması ise, size en yararlı bilgileri vermek için, arama algoritmaları, sorgunuzdaki kelimeler, sayfaların alaka düzeyi ve kullanılabilirliği, kaynakların uzmanlığı, konumunuz ve ayarlarınız dahil olmak üzere birçok faktöre ve sinyale bakıyor.

Daha Fazla Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: