Google Haritalar iPhone’larda araç hızını gösterecek

Google

Google Haritalar iOS ve CarPlay için çokta yeni olmayan bir özelliğini hayata geçiriyor.

Google, Android işletim sistemlerine gelmesinden tam beş yıl sonra iPhone ve CarPlay‘deki Google Haritalar uygulamasına hız göstergesi ve hız sınırı göstergesini tanıttı. Kullanıcılar Google Haritalar‘da navigasyonu başlattıkları anda, bulundukları aracın hızı bölgeye bağlı olarak mil veya kilometre olarak gösteriliyor. Google dün yaptığı duyuru ile, bu yeni özelliği kürsel olarak kullanıma sunacağını belirtti.

Google Haritalar iPhone'lar için hız göstergesi özelliğini getirdi

iPhone Google Haritalar uygulamasında hız göstergesi nasıl aktif edilir?

Hız göstergesi ve hız sınırını aktif etmek için ilk önce iPhone’da Google Haritalar uygulamasında Profil fotoğrafına dokunun. Ardından Ayarlar > Navigasyon > Sürüş bölümüne giderek aktifleştirebilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde, o an bulunduğunuz bölgedeki hız sınırına göre, göstergedeki renkler değişiyor. Google bu yeni göstergenin tamamen bilgilendirme amaçlı olduğunu ve doğru hız için aracın kadranını kontrol etmeniz gerektiğini söylüyor.

Google bu özelliği 2019 yılında Android cihazlara getirmiş, aynı yıl belirli pazarlarla sınırlı kaldıktan hemen sonra 40’tan fazla ülkede kullanıma sunulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: