Google Voice şüpheli aramaları engelleyecek!

AndroidGoogle

Google Voice artık kullanıcıları potansiyel spam çağrıları konusunda uyaracak. Google, gelen aramanın “şüpheli spam arayan” olabileceğinden şüphelenirse, uygulama aramaları kırmızı uyarı işareti ile işaretliyor. Yeni özelliğin, kullanıcıları rahatsız edici aramalardan ve potansiyel olarak tehlikeli dolandırıcılıklardan korumaya nasıl yardımcı olabileceğini gelin birlikte inceleyelim.

Google Voice şüpheli aramaları engelleyecek!

Voice, şüpheli aramalar için görsel uyarı verecek. Google, standart telefon uygulamasında veya Android için arama uygulamasında olduğu gibi “aynı gelişmiş yapay zeka” sistemini kullanarak spam’i belirlemeye devam edeceklerini belirtti.

Google’ın dünya çapında milyonlarca Android akıllı telefon kullanıcısı tarafından yaygın olarak kullanılan bir özelliği neden duyurduğu kafa karıştırıcı görünebilir. Standart bir Android telefon, 2016’dan beri kullanıcıları spam ile ilişkili numaralardan gelen aramalar konusunda uyarıyor.

Ancak, Voice’un Android akıllı telefonlar için Google telefon uygulamasından farklı olduğunu unutmamak gerekiyor. Voice, aslında “Sesli Posta” özelliğinin yerine geçti. Bu arada uygulama, spam olarak tanımlanan çağrıları süresiz olarak sesli mesaja yönlendirebiliyor.

Google Voice Otomatik Spam Etiketleme Nasıl Kullanılır?

Google, yeni Spam etiketleme özelliğini dünya genelinde Google Voice uygulamasında aşamalı olarak kullanıma sunacak. Spam uyarıları, bir Google Voice hesabı olan tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Voice kullanıcıları, bu özelliği aktif etmek istediklerinde, Ayarlar > Güvenlik > Spam’i Filtrele‘ye giderek bu özelliği kapalamaları gerekecek.

Etiketleme, özellik seçeneği kapalıysa görünecek. Etkinleştirilirse, “Google’ın spam olarak tanımladığı tüm aramalar otomatik olarak sesli postaya gönderilecek ve arama spam klasörüne taşınacak.

Uygulama, kullanıcılara bir numarayı spam olarak etiketleme seçeneği de sunacak. Aynı numaradan gelecek tüm aramalar doğrudan sesli mesaja yönlendirecek veya spam klasörüne atacak.

Daha fazla Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: