Pixel Fold sızdırıldı!

GoogleMobil

Google’ın uzun süredir söylentileri dolaşan katlanabilir telefonu Pixel Fold sızdırıldı.

Leaker OnLeaks, render’ları, 360 derecelik bir videoyu ve katlanabilir Pixel cihazının ölçülerini HowToiSolve web sitesinde paylaştı.

OnLeaks ve HowToiSolve’ye göre, telefonun 5.79 inçlik bir kapak ekranı ve 7.69 inçlik daha büyük bir iç ekranı olacak. Bu da Microsoft’un Surface Duo telefonlarından çok Samsung’un kapaklı Galaxy Z Fold 4’ü gibi çalışacağı anlamına geliyor. Açıldığında, Google’ın yeni cihazı “kabaca” 158,7 x 139,7 x 5,7 mm ölçülerinde. Karşılaştırma yapacak olursak, Z Fold 4 155,1 x 130,1 x 6,3 mm. Bu da katlanabilir Pixel Fold’un Z Fold’a göre biraz daha büyük olduğu anlamına geliyor.

Kameraya gelince, Google’ın katlanabilir özelliği görünüşe göre şirketin son zamanlardaki büyük Pixel kamera geleneğini koruyacak; Görüntüler, telefonun arka tarafında üç kamera ve bir LED flaşla dolu büyük bir çıkıntı olduğunu, renderler ön kapak ekranında da bir selfie kamerası gösteriyor. Ve telefon Google’ın Tensor G2 yongası tarafından desteklenecek.

Sızan görüntülere göre telefon gümüş ve siyah olmak üzere iki farklı renkte gelecek.

pixel fold sızdırıldı
Görsel: OnLeaks and HowToiSolve

 

OnLeaks ve HowToiSolve katlanabilir Pixel’in Mayıs 2023’te piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Fiyatlama konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı.

Pixel Fold piyasaya sürülürse, bu Google’ın bu yılki Pixel 7 ve 7 Pro’yu da içeren, büyüyen Pixel cihaz serisinde dikkate değer bir genişleme anlamına geliyor (Pixel Watch, Pixel Buds Pro ve gelecek yılın Pixel Tablet). Bu aynı zamanda Samsung’un katlanabilir ürünlerde başka bir rakiple mücadele etmesi gerektiği anlamına geliyor ve Google’ın sektörün bu alanına girişinin nasıl sonuçlanacağını bekleyip göreceğiz.

Daha fazla Mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: