Microsoft’tan Çin’deki personellerine Android yasağı

Güvenlik

Microsoft, genel güvenlik çalışmaları kapsamında Çin’deki personellerine iPhone’a geçmeleri gerektiğini bildirdi.

Çin hükümetinin iPhone’u tam olarak yasaklayıp yasaklamadığı şeklinde çalkantılı haberler dolaşırken, Microsoft Çin’deki personellerine tam tersi yönde bir kararla Android yerine iPhone kullanılması gerektiğini iletti. Bloomberg’te yer alan bir rapora göre, Microsoft personellerinin Eylül 2024’e kadar iPhone’a geçmesi gerekiyor.

Raporda, Android işletim sistemli Xiaomi veya Huawei kullanan personellere iPhone 15 temin edileceği belirlendi. Ayrıca Microsoft Çin’de bulunan ofislerinde iPhone teslimatı için toplama noktaları da kurdu. Amerikalı teknoloji devi, bu prosedürü Hong Kong‘da da hayata geçirecek. Bu değişime neden olan konulardan birisi de, Google Play Store‘un Çin’de yasaklı olmasına rağmen Hong Kong’da kullanılabiliyor olması.

Microsoft'tan Çin'deki personellerine Android yasağı

Microsoft, Çin’de kaç personeli olduğuna dair herhangi bir bilgi paylaşmıyor. 1992 yılından beri Çin’de faaliyetlerini sürdüren şirket, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki en kapsamlı yan kuruluşunun ve en gelişmiş AR-GE merkezinin Çin’de olduğunu söylüyor. Yalnızca bu AR-GE merkezinde 6.000′den fazla mühendis bulunuyor.

Kaynak: PassionateGeekz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: