Airbnb daire içindeki güvenlik kameralarını yasaklayacak

Haberler

Airbnb, dünya genelindeki tüm kiralık dairelerde bulunan güvenlik kameralarının kaldırılacağını duyurdu.

airbnb güvenlik kameralarını kaldırıyor

Dünya’nın en popüler çevrimiçi ev/oda kiralama hizmeti Airbnb, daire içi güvenlik kameralarının kaldırılma işlemine önümüzdeki ay başlıyor. Bu işlem güvenlik kurallarını gevşetmek ve misafir mahremiyetini artırmak için yapılıyor. Uzun süredir platform kullanıcıları bu durumdan rahatsızdı.

Airbnb “çok az az ev etkilenecek”

Şirket, güvenlik kamerası bulunan ev sayısı oldukça az ve bu işlemden çok az sayıda ev etkilenecek şeklinde bir açıklamada bulundu.

Mevcut güvenlik kuralları gereği yatak odası ve banyolarda güvenlik kamerasına izin verilmiyor. Sadece koridorlar ve salon gibi alanlarda kameraya izin veriliyor. Evini kiralamak isteyen ev sahiplerinin de kameraların yerini mutlaka bildirmesi gerekiyor. Evin etrafında bulunan ve direkt olarak eve bakan kameralar da izin verilmiyor. Şirket yeni dönemde kameralı kapı zili dahil vb. ekipmanlara izin vermeyi sürdürecek.

Geçtiğimiz haftalarda Amerikada bir şov programında parodi bir video yayınlandı. Tuvalete saklanmış bir kamera ile çekilen bu video, kısa sürede 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Şirket ise bu video çıktıktan kısa süre kameraları kaldırma kararı aldı.

Daha fazla Haber

Etiketler: airbnb, ev kiralama, guvenlik, güvenlik kamerası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: