Azure Web PubSub ile gerçek zamanlı web uygulamaları oluşturun

Microsoft Azure

Verileri gerçek zamanlı olarak kullanın!

Azure Web PubSub canlı veri güncellemeleri, akışlı videolar için sohbet, uzaktan eğitim için etkileşimli beyaz tahtalar ve IoT panoları gibi gerçek zamanlı uygulama senaryoları, işletmelerin daha çevik ve müşterilere daha duyarlı olmalarına yardımcı oluyor.

Azure Web PubSub

Gerçek zamanlı web ve mobil deneyimler oluşturmaya odaklanmanızı sağlayan, tam olarak yönetilen WebSocket tabanlı bir hizmet olan Azure Web PubSub genel kullanıma sunuldu. WebSocket, tam çift yönlü iletişim sağlayan standartlaştırılmış bir protokoldür. Etkili gerçek zamanlı web etkileşimleri oluşturmanın anahtarıdır. Tüm büyük tarayıcılar ve web sunucuları tarafından desteklenir. Bu hizmet, canlı izleme panoları, platformlar arası canlı sohbet, haritalarda gerçek zamanlı konum ve daha fazlası gibi gerçek zamanlı web uygulamalarını kolayca oluşturmak için WebSockets ve yayınla-abone ol modelini kullanmanıza olanak tanır.

Önemli iyileştirmeler ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle Azure Web PubSub

Nisan ayından bu yana önizleme aşamasında olan bu hizmetin genel kullanıma sunulmasıyla birlikte müşteriler:

Daha fazla güvenilirlik. Azure Web PubSub hizmetinin genel kullanılabilirliği, üretim kullanımı için bir hizmet düzeyi sözleşmesiyle yüzde 99,9 kullanılabilirlik sunar.

Daha fazla bölge. Azure Web PubSub hizmeti şu bölgelerde kullanıma sunuldu: Tüm Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada bölgeleri, Batı Avrupa, Kuzey Avrupa, Güneydoğu Asya, Avustralya Doğu ve Japonya Doğu ve Batı. Ayrıca, önümüzdeki aylarda ek bölgelerde eklenecek.

Hizmet ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere önemli güvenlik özellikleri sunar:

  • Azure Active Directory desteği, müşterilerin çoklu oturum açma ile erişimi korumasına ve yönetmesine yardımcı olur ve uygulamalara her yerden erişimi basitleştirir.
  • Sanal ağdaki istemcilerin bu hizmete güvenli bir şekilde erişmesine izin vermek için özel uç nokta desteği.

Geliştiriciler, genel kullanıma sunulan sürümdeki şu önemli iyileştirmelerden de yararlanacak:

  • Bir gruba kullanıcı eklemeyi ve kullanıcı, grup ve hub bağlantılarını kapatmayı sağlayan daha fazla REST API‘si.
  • Kullanıcıların doğrudan WebSocket istemcileri oluşturmasına ve ileti göndermesine veya bağlantıları yönetmesine olanak tanıyan Azure CLI iyileştirmeleri.
  • Daha fazla yayın/alt senaryoyu etkinleştirmek için ikili destek ve alt protokolde daha fazla meta veri içeren alt protokol geliştirmeleri.
  • Müşterilerin kendi kimlik doğrulama mantığını kullanmalarını sağlamak için anonim bağlantı (örneğin, GraphQL abonelik desteği).

Ek Azure hizmetleriyle entegrasyon

Müşterilerin Azure Web PubSub’ı Azure İşlevleri ile daha kolay entegre edebilmeleri için tetikleyiciler ve bağlamalar sağlıyoruz. Sunucusuz uygulamalar, canlı veri güncellemeleri ve diğer gerçek zamanlı senaryolar dahil olmak üzere birçok benzersiz kullanım örneğine sahiptir. Azure İşlevleri bağlaması ile bu hizmet, Azure üzerinde sunucusuz bir ortamda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Azure İşlevleri bağlama ile sunucusuz bir bildirim uygulaması oluşturmaya yönelik hızlı öğreticiye göz atabilirsiniz.

Azure İşlevleri entegrasyonunun yanı sıra, müşterilerin Azure ile uçtan uca çözümler oluşturabilmesi için Azure Statik Web Uygulamaları, Azure API Yönetimi, Azure Application Gateway ve Azure Monitor gibi diğer Azure hizmetleriyle de entegrasyon sağlanabiliyor.

Ayrıca Microsoft, deneme ve prototip oluşturma için ücretsiz bir katman sunmaya devam edecek.

Azure Web PubSub Hizmetini şimdi deneyin

Azure Web PubSub hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz olarak başlayabilir ve çok sayıda Azure Web PubSub belgesini, hızlı başlangıç ​​kılavuzunun yanı sıra tanıtım videolarını da inceleyebilirsiniz.

Daha fazla Azure

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: