GitHub ve Azure Boards entegrasyonu

Microsoft Azure

Bugün, GitHub ve Azure Boards arasında entegrasyonundan bahsetmek istiyorum. GitHub kullanan yazılım geliştirme ekipleri Azure Boards tarafından sunulan, Kanban panoları, backlogs, sprint planlama araçları, sorgular ve birden çok iş öğesi (work items) türü dahil olmak üzere birden fazla zengin proje yönetimi özelliklerinden yararlanabilir.

GitHub Azure Boards bağlantısı

Kod bağlantıları, ne zaman ve nerede ihtiyaç duyarsanız

GitHub commit ve pull request isteklerini Azure Boards’ta iş öğelerinize bağlayarak, kod değişiklikleriniz planlama yapıtlarınızdan bir tık uzakta olur. Her iş öğesinin (hata, hikaye, görev vb.) geliştirme bölümü, değişikliklerin en son durumunu gösterir ve daha fazla bilgi gerektiğinde GitHub üzerinden detayları kolay bir şekilde görebilirsiniz.

GitHub ve Azure Boards kod bağlantısı

GitHub commit ve pull requests ile Azure Boards öğelerini otomatik olarak bağlayın

Kodu ve iş öğelerini bağlı tutmak kolay olmalıdır. Bu nedenle Azure Boards, GitHub kullanıcıları tarafından bilinen ve sevilen iş akışlarını kullanır. Bir kod değişikliği üzerinde çalışırken ve bunu üzerinde çalıştığınız görevle ilişkilendirmek istediğinizde, commit mesajında, PR başlığında veya PR açıklamasında Azure Boards iş öğesinin kimliğini belirtmeniz yeterlidir. Kullanım şekli aşağıda gösterildiği gibi “AB#[Work Item ID]” şeklindedir.

GitHub ve Azure Boards otomatik bağlantı

Commit GitHub’a gönderildiğinde veya PR oluşturulduğunda, Azure Boards otomatik olarak iş öğesine bir bağlantı oluşturur. PR veya commit, hatayı düzeltirse veya üzerinde çalıştığınız görevi tamamlarsa, iş öğesinden bahsetmeden önce “Fixes” kelimesini eklemeniz yeterlidir; Azure Boards, değişiklikler master branch’e ulaştığında iş öğesi durumunu otomatik olarak güncelleyecektir.

GitHub ve Azure Boards fixes

Başarılı bir kombinasyon için Azure Boards, GitHub ve Azure Pipelines’ı entegre etme

Kodlarını sürekli olarak oluşturmak ve dağıtmak için Azure Pipelines kullanan yazılım ekipleri, kodları ile CI/CD işlem hatları arasında zaten derin bir entegrasyonu sahip. Azure Boards’un bu entegrasyona dahil edilmesi, uçtan uca izlenebilirlik için derleme özetinden ilgili koda ve iş öğelerine bağlantılar sağlayarak entegrasyonu daha da derinleştirir.

GitHub

Daha fazla Microsoft Azure

Etiketler: azure boards github bağlantısı, azure bor, azure pipelines, git commit, github, github ve azure boards, microsoft azure, pull request

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: