Microsoft Teams Öğretmenleri ilgilendiren yeni özellikleri yayınladı

Microsoft Teams

Microsoft Teams öğretmenler ve öğrenciler arasındaki çalışmayı daha kolay hale getirecek yeni özellikleri kullanıma sundu.

Microsoft Teams, çevrimiçi toplantı yapmanın dışında eğitime de ağırlık veriyor. Öğrenciler ve öğretmenler arasındaki çalışmayı daha kolay hale getirmek isteyen Ödevler özelliğine yeni işlevler kazandırdı.

Yeni gelen özelliklerle birlikte, öğretmenler; ödevi geri gönderme, sınıfa göre filtreleme ve grup çalışması özelliklerinden faydalanabilecek.

Microsoft Teams güncelleme

Ödev sınıfa göre filtrelenebilecek

Yayınlanan güncellemeyle birlikte, ödevleri sınıflara göre filtrelemek kolaylaştı. Öğretmenler, ödevleri her sınıf için ayrı ayrı belirleyebilecek. Böylelikle her sınıfın ayrı bir düzeni olacak, eğitmenler de ödev takibini ve kontrolünü daha kolay yapacak.

Öğrenci gruplarına proje ödevi verilebilecek

Microsoft Teams’in yeni Grup Ödevleri özelliğiyle, öğrencilerin toplu halde çalışması kolaylaştı. Öğretmenler, öğrencileri gruplar haline getirerek proje ödevi verebilir. Bu sayede tek tek uğraşmak yerine, bir grup ödevini alıp incelemek daha kolaylık sağlayabilir. Bunun yanı sıra öğrencilerin gönderdiği yorumlara topluca bir cevap iletmek mümkün.

Microsoft Teams toplantı

Ödevler iade edilebilecek

Öğrenci, size ödev gönderdi ve bu ödevde eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız artık geri iletebilirsiniz. Bu işlem, Teams’in aktif çalışma bölümünde yer alacak. Öğrenci istenen eksikliği tamamlayıp işlemi kaydedecek.

Microsoft Teams mobilden de kontrol edilebilecek

Yukarıda saydığımız özellikleri sadece masaüstü için değil, Android ve IOS için de güncelledi. Böylelikle, öğretmen ve öğrenciler mobilden de aynı işlemleri uygulayabilir.

Etiketler: microsoft teams, microsoft teams filtreleme, teams grup, teams güncelleme, teams ödev

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: