HoloLens 2 Microsoft Teams’e geliyor!

HoloLens 2 kullanıcıları Microsoft Teams toplantılarına katılabilecek ve toplantılarda paylaşılan ekranları hologram olarak görebilecekler.

HoloLens 2 Teams'e geliyor

Microsoft, uzun süredir HoloLens 2 başlıklarında Microsoft Teams ile gerçek zamanlı görüntülü aramaları destekliyordu. Ancak şimdi, HoloLens’w tam Teams entegrasyonu geliyor. HoloLens 2 kullanıcıları artık karşı tarafı doğrudan arayabilecek, Teams kişilerine göz atabilecek ve aramalara ekleyebilecekler. Hatta takvimleri görüntüleyebilecek ve grup toplantılarına katılabilecekler.

Microsoft ayrıca HoloLens kullanıcılarının toplantılarda insanların neler paylaştığını görmelerine de izin verecek. Paylaşılan ekranların, taşınabilen ve yeniden boyutlandırılabilen bir hologram olarak görüntülenmesine de olanak sağlanacak.

HoloLens 2 Teams'e geliyor

Masaüstü veya mobil cihazda Teams kullananlar, kaska takılı bir GoPro’nun dış dünyayı nasıl kaydettiğine benzer şekilde, HoloLens video akışını gözlüğü takan kişinin bakış açısından görecek.

HoloLens 2 iş başında eğitim için Dynamics 365 Guides özelliğine de sahip. HoloLens 2 başlığını hibrit çalışma senaryolarına daha uyumlu hale getirmek için Dynamics 365 Remote Assist ve Guides özellikleri de birleştirilmiş durumda.

HoloLens kullanıcıları artık Teams çağrıları sırasında metin sohbetini de kullanabilecekler. Bir toplantıda hologram olarak paylaşılan görüntülere veya PDF’lere erişebilecekler. OneDrive entegrasyonu sayesinde, dosya paylaşımını ve görüntüleme deneyimini de güçlendiren Microsoft, böylece dosyaların tamamının senkronize edilmesine ve birden fazla cihazda kullanılmasına olanak sağlayacak.

HoloLens 2 Teams'e geliyor

Microsoft ayrıca HoloLens’in özel bir sürümünü ABD Ordusu ile test ediyor. Raporlara göre, bu testler iyi gitmiyor ve askerlerin baş ağrısı, mide bulantısı ve göz yorgunluğundan şikayet ettiği bildiriliyor. Microsoft, ABD Ordusuna HoloLens tedarik etmek için potansiyel olarak on milyarlarca dolar değerinde bir dizi sözleşme imzaladı ve ordu, Eylül ayında 5.000 adet başlık teslim aldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: