Yeni Microsoft Mağazası Windows 11’den sonra Windows 10’da teste açıldı

Yeni Microsoft Mağazası yakında tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulacak

windows 11 uygulama mağazası
Windows 10 üzerinde çalışan Windows 11 microsoft mağazası. | Görsel: Rudy Huyn (Twitter)

 

Microsoft Mağazası yenilendi. Firma, Windows 10 kullanıcıları için Windows 11’in yeni Microsoft Mağazasını piyasaya sürecek. Firma, yeni uygulama mağazasını yakında çıkacak olan Windows 10 Kasım 2021 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunacak. Şu an sürüm önizleme halkasında Windows 10 test kullanıcıları yeni uygulama mağazasına erişebiliyor.

Güncellenen mağaza, Windows 11’de bulunan ile birebir aynı ve win32 uygulamalarına daha fazla erişim, daha modern bir tasarım ve yakın zamanda Microsoft’un mağazasına giren tüm yeni uygulamaları içeriyor. Microsoft’un yeni mağazası Epic Games Store gibi üçüncü taraf mağazaların listelenmesine de izin veriyor.

Microsoft’un mağazasına yeni yaklaşımı, sonunda Discord, Zoom, VLC, TeamViewer ve Visual Studio Code dahil olmak üzere bir dizi uygulamanın geldiği anlamına da geliyor. Artık herhangi bir tarayıcı da mağazada listelenebilir ve şimdiye kadar Opera ve Yandex Tarayıcı listelenenler arasında.

Yeni Microsoft Mağazasını Windows 10’da test etmek istiyorsanız, sürüm önizleme Insider halkasında olmanız gerekir. Yeni Mağaza güncellemesinin önümüzdeki haftalarda tüm Windows 10 kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: