Microsoft, Windows 11 oyun performansı sorunları için güncelleme sunuyor!

MicrosoftWindows 11

Microsoft, bazı Windows 11 kullanıcılarının oyun performansı sorunları nedeniyle 2022 Güncellemesine yükseltme yapmasını engelledi. Şimdi önizlemede bir düzeltme mevcut.

Microsoft, Windows 11 22H2 Güncellemesi

Windows 11 kullanıcılarına bazı oyun performansı sorunlarını gideren bir güncellemenin önizlemesini sunuyor. Yazılım üreticisi, en son 2022 Güncellemesine (22H2) yükselten bazı kullanıcıların sorunları fark etmesinden sonra, bu ayın başlarında bazı oyunlarda beklenenden düşük performansla ilgili sorunlar konusunda uyarıda bulundu.

O sırada Microsoft, “Bazı oyunlar ve uygulamalar, sürüm 22H2’de beklenenden daha düşük performans veya takılma yaşayabilir” dedi. “Etkilenen oyunlar ve uygulamalar, yanlışlıkla tüketiciler tarafından kullanılması amaçlanmayan GPU performans hata ayıklama özelliklerini etkinleştiriyor.”

Microsoft, sorun yaşayan uygulamaları ve oyunları tam olarak listelemese de, etkilenen oyunlara sahip sistemler için 2022 Güncellemesini engelledi ve insanlara yükseltme yapmamalarını önerdi. Bu koruma yaklaşık bir hafta önce kaldırıldı ve şimdi Microsoft tam bir düzeltme yayınladı. 2022 Güncellemesini çalıştırıyorsanız, Windows Güncellemesini kontrol edebilir ve yükleyebileceğiniz bir KB5020044 güncelleme önizlemesi bulabilirsiniz.

Daha fazla Windows 11

Etiketler: windows 11, windows 11 22H2, windows 11 update, windows güncelleme, windows KB5020044, windows oyun sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: