Web içeriği filtreleme tüm Windows’ta genel kullanıma sunuldu

HaberlerMicrosoft

Microsoft Defender Endpoint ekibi, Windows kullanıcıları için web içeriği filtrelemenin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Program yöneticisi Thomas Doucette, “Geçtiğimiz altı ay boyunca, müşterilerin web içeriği filtreleme raporlarına güvenilir ve performanslı bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için raporlama altyapımızı yeniden tasarlamaya odaklandık. Raporlar artık düzenli olarak güncellenmektedir ve yeni Microsoft 365 Defender portalında (security.microsoft.com) görüntülenebilir. (Raporlar > Web Koruması > Web İçeriği Filtreleme Ayrıntıları)” şeklinde açıklamada bulundu.

Web İçeriği Filtreleme Ekranı
Microsoft 365 Defender Portal’ın Ekran Görüntüsü | Görsel: Microsoft

Güncellenmiş raporlama altyapısına ek olarak, artık Gelişmiş Arama ve Cihaz Zaman Çizelgesi aracılığıyla daha yeni Web İçeriği Filtreleme bloklarını görüntüleyebilir ve kuruluşunuzdaki belirli blokları araştırmayı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıntılı talimatlar ve sorgu örnekleri için bkz. Web koruması.

Ayrıca Microsoft, filtreleme kategorizasyonlarını sorgulamak ve düzeltmek için ek desteği de etkinleştirdi. Artık Microsoft 365 Defender portalında kategori aramaları gerçekleştirebilir ve herhangi bir yanlış olması durumunda web kategorilerine itiraz edebilirsiniz. Kategori aramaları ve anlaşmazlıklar hakkında daha fazla bilgi için bkz.

Microsoft 365 Defender portalında kategori ve anlaşmazlık panelini gösteren URL arama sayfasının ekran görüntüsü
Microsoft 365 Defender portalında kategori ve anlaşmazlık panelini gösteren URL arama sayfasının ekran görüntüsü | Görsel: Microsoft


Her kategori için ayrıntılı açıklamaların yanı sıra, bugün engellenebilecek kategorilerin tam listesini içerecek şekilde güncellendi. Daha fazla ayrıntı için bkz.

Filtreleme, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera gibi Microsoft’a ait olmayan tarayıcılarda da kullanılabiliyor. Ağ korumasını nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmek için bkz. Ağ korumasını açma.

Daha fazla Microsoft

 

Etiketler: filtreleme, microsoft 365, microsoft defender, web content filter, web içerik filtreleme, windows defender

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: