Windows 12 gelecek mi?

Microsoft

Windows 12 önümüzde ki yakın bir süreç için duyurulmadı.

Windows 11 in çıkışından sonra bir çok kişinin aklını karıştıran bir soru vardı Windows 12 gelecek mi? Şuan için yeni bir işletim sistemi duyurulmadı. Yani önümüzde ki yakın bir süreç için Windows 12’nin geleceğini söyleyemeyiz. Peki Microsoft neden Windows 12’yi yakın süreçte getirmeyecek.

En temel sebep olarak şunu söyleyebiliriz ki Microsoft bu kadar fazla işletim sistemini desteklemeyebilir. Çünkü Microsoft Windows 10’u 2025’e kadar destekleyeceğini söyledi. Windows 11 zaten hali hazırda yeni çıkmış durumda. Eğer Microsoft yakın zamanda Windows 12’yi de çıkarırsa 3 tane işletim sistemini desteklemek zorunda kalacak. Bu da Microsoft‘un iş yükünü artıracağından dolayı hem zor hem de yorucu bir iş olacaktır. Bu sebepten dolayı Windows 12’nin yakın zamanda gelmeyeceğinin en temel sebebi olarak söyleyebiliriz.

windows 12

Sistem Gereksinimleri

Windows 11 piyasaya çıktığından beri hala kullanamayanlar vardır. Bunun en basit sebebi ise sistem gereksinimleri. Bir çok kullanıcının bilgisayarı daha Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılamıyorken bir de Windows 12 çıkarılsa bu sayı fazlasıyla artar. İnsanların büyük bir çoğunluğu bu işletim sistemini kullanamaz ise Microsoft‘a tepki gösterecektir. Kısacası Microsoft yeni bir işletim sistemi çıkarmak yerine getirebileceği yeni özellikleri Windows 11’e getirmesi daha sağlıklı olacaktır.

Windows 12’nin şu anda çıkmaması Microsoft‘un çok doğru bir stratejik hamle yaptığını gösteriyor. Hali hazırda zaten yepyeni bir işletim sistemi varken Windows 12’yi çıkartmak fazlasıyla gereksiz bir hamle. Ama önümüzde ki 5-6 yıl için konuşacak olursak Windows 12 elbette çıkacaktır. Microsoft‘un bu hamlesi tepki çekmemek için fazlasıyla iyi.

Dilerseniz, Netflix 14 yeni oyun duyurdu: Dizi ve show uyarlamaları da var! Adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: