En iyi hava durumu uygulamaları (2022)

Bariz olanla başlayalım: Hava tahmin edilemez. Meteorologlar, hava durumunu tahmin etme konusunda oldukça iyi bir iş çıkarıyorlar, ancak işler hızla değişebiliyor. Kapıdan çıkmadan önce her şeye hazır olmanız gerekiyor. İyi bir hava durumu uygulamasınında cebinizde olmasında fayda var.

Hali hazırda Android ve iPhone’da yerleşik olarak Hava Durumu uygulamaları bulunuyor. Her iki uygulamada oldukça başarılı ancak bazı kısıtlamaları mevcut. Biraz daha sağlam bir şey arıyorsanız, Google Play Store ve App Store’da bulabileceğiniz en iyi hava durumu uygulamalarını sizler için derledik.

“Google Weather hariç, bu listedeki tüm uygulamalar App Store’da mevcut.”

1. NOAA Weather & Tides

en iyi hava durumu noaa  en iyi hava durumu noaa

NOAA Weather & Tides uygulaması, en güvenilir hava kaynaklarından biri olan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nden (NOAA) alınan verileri kullanır. Uygulama, mevcut hava koşulları, önümüzdeki birkaç günün özetleri ve etkileşimli bir harita gibi pek çok yararlı veriye sahip. Bu harita, size istediğiniz verileri gösteren birkaç farklı katmana ve düzene sahip. Ayrıca, birden çok konum için hava durumunu izlemenizi sağlıyor. Hareket halindeyken hızlı görüntüleme için bir de widget bulunuyor.

NOAA Weather & Tides indir:hava durumu noaa icon
Google Play StoreApp Store

2. Today Weather

today weather home  Today Weather Forecast

Today Weather, şık ve basit ara yüzü sayesinde kullanımı oldukça kolay bir uygulama. Veriler, mevcut sıcaklık, hava kalitesi indeksi ve çok daha fazlası gibi pek çok bilgi içeren tek bir kayan ekranda kolayca görüntülenebiliyor.

Uygulama, Dark Sky ve Xiaomi dahil olmak üzere 12 veri kaynağı arasından seçim yapmanızı sağlıyor. Ayrıca 23 adet özelleştirilebilir pencere öğesi bulunuyor, böylece tam olarak ihtiyacınız olan verileri ana ekranınızda görebiliyorsunuz.

Today Weather uygulaması ücretsiz. Ancak ek veri kaynakları, gelişmiş uyarılar ve daha fazla harita katmanı dahil olmak üzere birkaç premium özelliğe uygulama içi satın alma ile erişebilirsiniz.

hava durumu today weatherToday Weather indir:
Google Play StoreApp Store

3. MyRadar

my radar home Hava Durumu  my radar forecast Hava Durumu

MyRadar, radarı odak noktası yaparak hava durumunu görüntülerken farklı bir yaklaşım benimsiyor. Ana ekran, mevcut koşulları ve önümüzdeki birkaç saat ve gün için hava durumu tahminlerini içeren bir radar haritası. Ekranın alt kısmında, deneyiminizi geliştirmek için seçilebilir katmanlar bulunuyor.

MyRadar ayrıca, Star Citizen adlı bir oyunun yanı sıra dijital bir model ve fotoğraflar kullanarak Mars’ı ve yıldızları keşfetmenize olanak tanıyor. Uygulamanın ücretli sürümü, reklamsız ve daha büyük bir haritaya sahip.

myradar app iconMyRadar indir:
Google Play StoreApp Store

4. Google Hava Durumu

google weather home  google weather forecast

Google Hava Durumu, birçok Android telefonda bulunuyor ve size tatmin edici, kullanımı kolay bir ara yüzde temel bilgileri sağlıyor. Hizmet, nem, rüzgar ve daha fazlası gibi diğer verilerin yanı sıra, gelecekteki mevcut koşulları da gösteriyor. Dahil edilen eğlenceli bir diğer özellik, mevcut hava koşullarını gösteren sevimli küçük bir kurbağa. Android’in Material You uygulamasıyla iyi çalışan birkaç widget öğesi de bulunuyor.

Uygulama, sadece Play Store’da mevcut. iPhone veya iPad için bir iOS uygulaması bulunmuyor.

google weather iconGoogle Hava Durumu indir:
Google Play Store

5. Overdrop

overdrop home  overdrop widget

Overdrop, Google Play Store’da “Editörün Seçimi” ödülü kazanan, yeni bir hava durumu uygulaması. Çeşitli temalarla özelleştirilebilen, eğlenceli ve basit ara yüze sahip. Herhangi bir ana ekrana sığacak çeşitli estetik ve verilere sahip olan 60’tan fazla widget bulunuyor. Hava durumu verileri için, çok sevilen Dark Sky da dahil olmak üzere üç farklı veri kaynağı arasından seçim yapılabiliyor.

Overdrop’un ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü mevcut. Ücretli üyelikle, ek bir hava durumu kaynağı, daha fazla widget’a erişim, daha fazla tema, bir radar ve daha fazlasını özelliğe erişilebiliyor.

overdrop iconOverdrop indir:
Google Play StoreApp Store

6. Windy.com

Windy.com home hava durumu  Windy.com forecast hava durumu

Windy.com, olabildiğince çok hava durumu verisi isteyenler için bir ideal bir uygulama. Windy’de gerçekten düzgün bir şekilde görüntülenen bazı harika bilgiler yer alıyor. Birkaç hava durumu modeline sahip ve bu verileri yüksek çözünürlüklü bir uydu ve Doppler bileşik haritasında gösteriyor. Kar derinliği, rüzgar esintileri, rüzgar birikimi ve daha fazlası gibi benzersiz bilgilere sahip.

Windy’nin ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü mevcut. Ücretli üyelikle daha fazlasını özelliğe erişilebiliyor.

windy.com iconWindy.com indir:
Google Play StoreApp Store

7. The Weather Channel

the weather channel home  The Weather Channel Forecast

The Weather Channel, her iki uygulama mağazasında popüler ve yüksek puan alan bir hava durumu uygulaması. Uygulama, standart veri ve özelliklerin yanı sıra gerçek zamanlı hava durumu uyarıları, kar yoğunluğu ve birikimi gibi bazı özel öğelere sahip. Oldukça benzersiz bir radar da bulunuyor.

The Weather Channel’ın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü mevcut. Ücretli sürüm, tüm reklamları kaldırıyor, daha iyi bildirim ve daha uzun tahmin süreleri sunuyor.

the weather channel iconThe Weather Channel indir:
Google Play StoreApp Store

Daha fazla Mobil Uygulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: