Tiktok bir ulusal güvenlik tehdidi!

FBI direktörü, TikTok’un kullanıcı verilerini toplamasından endişe duyuyor

TikTok ulusal guvenlik tehdidi

TikTok yüzünden endişeli olan FBI direktörü Christopher Wray, Michigan Üniversitesi’ndeki bir konuşma sırasında TikTok kullanıcılarının kişisel verilerinin Çin’de olmasıyla ilgili endişelerini de dile getirdi. Wray: “Çin hükümeti toplanan kişisel verileri casusluk amacıyla kullanabililir!”

Wray, “Bütün bunlar, kültürel değerlerimizi paylaşmayan ve misyonu ABD’nin çıkarlarına en çok aykırı olan bir hükümetin elinde” dedi. “Bu bizi ilgilendirmeli.”

TikTok daha önce de yasaklanmak istendi

TikTok, büyük ölçüde veri gizliliğiyle ilgili endişeler (özellikle çocuklarla ilgili olarak) ve ayrıca ABD ile Çin arasında her zaman süregelen genel huzursuzluk nedeniyle son birkaç yıldır Amerikan hükümetin incelemesi altında. Geçtiğimiz yıllarda Trump yönetimi, TikTok’u uygulama mağazalarından yasaklamayı denemiş ve başarısız olmuştu. Ayrıca 2021’de ve bu yıl kongre duruşmaları gerçekleştirildi, tüm duruşmalar kullanıcı verileriyle ilgiliydi.

Adil olmak gerekirse, Tik Tok geçen ay Çin’deki şirket çalışanlarının kullanıcı verilerlerinin bir kısmına erişimi olduğunu doğruladı. Ancak bunun doğru ve iyi bir sebeple yapıldığından emin olmak için “onay protokolleri” olduğu konusunda ısrar ediyor. Ayrıca veri gizliliği konusunda sorunları olan tek sosyal ağ Tik Tok değil. Twitter batarken insanların atladığı cankurtaran botlarından biri olan Hive, daha bu hafta büyük bir veri ihlali yaşadı.

ABD hükümetinin TikTok incelemesi yakın zamanda sona erecek gibi görünmüyor.

Daha Fazla Teknoloji

5 Yorum. Yeni Yorum

 • Emir Mutlu Top
  8 Aralık 2022 19:23

  Kişisel bilgilerimizi artık bazı platformlarda satıśa çıkardılar sürekli telefonlarımızı 850 ile başlayan numaralar aramaya başladı artık tiktokta başladıysa vay halimize diyorum

  Yanıtla
 • tiktok bencede kapatılması gerekiyor güzel bir bilgilendirme olmuş emeğinize sağlık 👍

  Yanıtla
 • Ulkemizdede yasaklanmalı kesinlikle çocuklarımız için sıkıntı çıkarabilecek bir uygulama

  Yanıtla
 • Selim Erdoğan
  8 Aralık 2022 19:18

  Bunu bilmiyordum ,Aslında çoğu uygulama casusluk yapabilir hepsinde bilgilerimiz mevcut gerçekten dikkat etmek lazım takipdeyim 👍

  Yanıtla
 • Muazzam bir anlatımla bize sunmuşsunuz elinize sağlık merakla bekliyoruz neler olacak

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: