Microsoft, iOS ve Android’e Xbox Game Store için tarih verdi!

Mobil Uygulama

Android ve iOS’a Xbox Game Store geliyor.

Xbox Game Store için tarih verildi! Microsoft, ios ve android için planlar yapıyor.

Bilgisayar oyuncularının büyük bir çoğunluğu tarafından sevilen ve kullanılan Xbox Game Pass ilerleyen süreçte iOS ve Android’de kullanılabilir hale gelecek. Bugüne kadar Xbox Game Store’un en büyük sorunlarından birisi mobil platformlarda kullanılamıyor olmasıydı. Daha önce bu deneyimi bilgisayar üzerinden tatmış oyuncuların en büyük isteklerinden birisi ise bu deneyimi mobil platformlarda da yaşamaktı. Beklenen bu yenilik geçen günlerde yapılan bu açıklama ile netliğe kavuştu. Microsoft‘ta Xbox’ın başkanı olan Sarah Bond tarafından yapılan açıklamada tarih ve çıkacak oyunlar belli oldu.

Xbox Game Store, iOS ve Android’e Temmuz ayında gelecek.

Piyasaya yeni sunulan telefonlar ile birlikte mobil oyun sektörü iyice gelişmeye başladı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Microsoft’da bu işe bir el atacak. Yapılan açıklamaya bakıldığında Xbox Game Store, iOS ve Android işletim sistemlerine Temmuz ayında gelecek. Farklı olacak şeylerden birisi ise bu uygulamanın üçüncü parti bir uygulama olarak indirilmesi. Yani kısacası bu uygulamayı App Store veya Play Store üzerinden indiremeyeceksiniz.

Yapılan açıklamalara bakıldığında uygulamanın tüm ülkelerde, tüm cihazlarda bir sorun yaşamadan indirilebileceği görülüyor. Tabii ki bunun sebeplerinden birisi ise uygulamanın internet tarayıcısı üzerinden indirileceği.

Dilerseniz, WhatsApp tasarımını baştan aşağıya değiştirdi! Adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: