Samsung Galaxy Z Fold 6’nın özellikleri neler?

Mobil

Bu telefondan neler bekleyebiliriz?

Samsung Galaxy Z Fold 6 daha pazara sürülmeden hakkında bir çok bilgiye eriştiğimiz bir telefon oldu. Örnek verilmesi gerekilirse duyurulma tarihi ve renk seçenekleri gibi. Bir çok kişi ise bu yeni telefonun 10 Temmuz’da düzenlenecek olan Samsung etkinliğinde duyurulacağını söylüyor.

Samsung galaxy z fold 6 özellikleri neler olabilir

Peki etkinlikte duyurulması beklenen bu yeni telefonun özellikleri neler? Bu soru ise yeni ortaya çıkan birkaç sızıntı ile netleşmiş oldu.

Samsung Galaxy Z Fold 6

Samsung Galaxy Z Fold 6 çıkıyor peki özellikleri neler

Şirket bu yeni telefonun ekranına fazlasıyla önem vermiş gibi gözüküyor. İç ekran olarak Dynamic AMOLED 2X kullanılmış. Bu bize oyun oynarken veya video izlerken akıcı ve pürüzsüz bir görüntü sağlıyor. Ekran 120HZ yenileme hızına ve 2160 x 1856 çözünürlüğe sahip.

Telefonun işlemcisi ise Snapdragon 8 Gen 3 olacak. Snapdragon’un bu işlemcisi bir çok ağır işlemi telefonumuz da halletmemize olanak sağlayacak. İşlemci geçtiğimiz senenin sonunda çıktığı için aslında yeni diyebiliriz. Telefon performans konusunda oldukça iyi görünüyor.

Kamera özelliklerine gelecek olursak bu telefonda 3 kamera olduğu söylentileri mevcut. Telefon 50MP ana kameraya sahip olacak. Bu kamera sayesinde çok güzel görüntüler yakalayabileceksiniz. Fotoğraf çekme konusunda bir endişeniz olmasın.

Samsung galaxy z fold 6 kaç para olacak

Ayrıca telefonun fiyatı da özellikleri ile beraber sızdırıldı. Samsung Galaxy Z Fold 6 256 GB 1899 Dolar bir fiyata sahip. Ayrıca telefonun 512 GB‘lık modeli ise 2099 Dolar olacak. Ek olarak 1 TB‘lık bir model de satışa sunuluyor fiyatı ise 2259 Dolar.

Telefon her ne kadar güzel özellikler sunsa da fiyat olarak biraz can sıkıyor. Özellikle günümüz kuru baz alındığı zaman işler çok daha can sıkıcı oluyor. Fiyatı her ne kadar pahalı olsa da yakın zaman da çıkacak en iyi telefonlardan biri olacak.

Özelliklerine ve telefonun genel yapısına baktığımız zaman bunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Ayrıca telefon katlanılabilir bir yapıya da sahip olacak.

Daha fazlası için Mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: