Samsung üç modeli için desteği sonlandırıyor

Mobil

Samsung üç orta segment Galaxy modeli için yazılım desteğini kesti. İşte modeller.

Samsung hafta başında yayınladığı Haziran 2024 güvenlik yaması ile güncelleme almayacak telefon modelleri de netleşti. Samsung’un Galaxy A51 5G, Galaxy A41 ve Galaxy M01 modellerinde yazılım desteği sona erdi. Bu cep telefonları bundan sonra hiçbir güncelleme almayacak modeller arasındaki yerini aldı.

samsung güncelleme almayacak modeller

Bu üç modelde 2020 de Android 10 ile piyasaya çıkmıştı. En son Galaxy A51 5G Android 13’e, Galaxy A41 ve M01 modelleri de Android 12’ye kadar yükseltilmişti. Bu modeller bu zamana kadar güvenlik güncellemeri almaya ise devam etmişti.

Samsung, üç model için de en az 4 yıl güvenlik güncellemesi sözünü yerine getirdi. Android 14’ün gelişi ile birlikte ve geçmişten bugüne Samsung’un güvenlik güncelleme takvimine göre daha fazla cihaz için destek sonlanacağa benziyor.

Bu modeller artık güvenlik güncellemesi alamayacak olsalar da, kritik ve güvenlik açığı çıkması durumunda bir yada iki günceleme alabilecekler. Ancak böyle bir durumun çok fazla yaşanmadığını göz önünde bulunduracak olursak, telefonlar mevcut sürümlerinde kalacak gibi gözüküyor.

Güncelleme almayacak Galaxy Modelleri

  • Galaxy A51 5G
  • Galaxy A41
  • Galaxy M01

Daha fazla Mobil

Kaynak: Sammobile

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: