Xiaomi 13 serisi lansman tarihi ertelendi!

MobilTeknoloji

Xiaomi, Huawei, MediaTek ve IQOO gibi teknoloji devleri, önümüzdeki günlerde yeni ürünlerinin görücüye çıkacağı etkinlikleri iptal etti. Nedeni ise eski Çin Devlet Başkanı Jiang Zemin’in ölümü.

Xiaomi 13 lansman ertlendi

Xiaomi gibi diğer Çinli şirketler de, önümüzdeki günlerde bazı ürünlerini tanıtmak için etkinlikler düzenlemeyi planlıyordu. Huawei, iQOO ve MediaTek gibi teknoloji devleri de resmi Weibo hesapları üzerinden benzer duyurularda bulunarak, merakla beklenen ürünleri için gelecek etkinliklerin ertelendiğini ve yeni tarihlerin yakında açıklanacağını söyledi.

xiaomi lansmanı ertelendi

Xiaomi 13 lansmanı, eski Çin cumhurbaşkanının ölümü nedeniyle ertelendi

Ertleme, eski Çin lideri Jiang Zemin’in ölümünden kaynaklanıyor. Çin’in ünlü eski devlet adamı ve beşinci cumhurbaşkanı 96 yaşında hayatını kaybetti. Çinli yetkililer, eski başkanın lösemi ve çoklu organ yetmezliğinden öldüğünü belirten bir açıklama yaptı. Jiang Zemin, 1989’dan 2002’ye kadar Çin Komünist Partisi Genel Sekreteri ve 1993’ten 2003’e kadar Çin Devlet Başkanı olarak görev yaptı.

Xiaomi’nin, amiral gemisi telefonları Mi 13 ve Mi 13 Pro’yu 1 Aralık’ta tanıtması bekleniyordu. Huawei ayrıca, kulaklıklı bir akıllı saat de dahil olmak üzere birkaç yeni cihazı 2 Aralık’ta tanıtacaktı. Benzer şekilde, MediaTek’in yeni yonga seti Dimensity 8200 ile birlikte IQOO 11 serisi ve IQOO Neo7 SE’nin de 2 Aralık’ta piyasaya sürmeyi hedefliyordu.

Bakalım etkinlikler ne zaman gerçekleşecek. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Daha fazla Mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: