BMW M5 2025 Tanıtılacak!

Otomobil

BMW M5 2025’i Resmi olarak tanıtacaklar. 717 Beygirlik bu canavar, plug-in hibrit güç aktarma mekanizmasına da sahip!

BMW M5 2025 Geliyor!

BMW M5 Serisi için yedinci nesile doğru ilerlerken yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkacaklar. Alışık olduğumuz çift turbo şarjlı 4.4 Litre V8 mevcut fakat, 717 beygir gücü ve 738 pound-feet-tork üretebilen yeni bir elektrikli motoru var! Ayrıca yeni M5 çoğu arabayı gerisinde bırakıyor. Porsche 911 Turbo S dahil. Sürücüler bu araçtan çok fazla şey bekliyor. Beklemekte de haklılar! Çünkü bu araba harikalar ile birlikte geliyor.

BMW’nin yeni M5’i

Bu seri, yedinci nesiline doğru giderken, harikalar yaratmaya devam ediyor. Ayırca bu araca yeni nesil, daha önce görmediğimiz bir teknolojiyi de ekliyorlar. Araç gücünü hala çift turbo şarjlı 4.4 litreye sahip V8 tarafından alıyor. Fakat bu sefer, 717 beygir gücü ve 738 pound-feet tork üretebilen, elektrik motoruna geçiş yaptılar.

Aracın altına yerleştirilen, 4.9 kWh lityum iyon pil ile birlikte, sekiz vitese sahip otomatik bir şanzımanı var. Ayrıca bu şanzımanda depolanan güç ise, 194HP elektrik motoruna takviye yapıyor.

BMW M5 2025 Geliyor!

E-Motorun anlık sağladığı tork ile beraber aracın 0-100 süresi, 3.4 saniye. Aracın paketten paketine göre azami hız sınırı değişiyor. Dilerseniz, 155mil/saat (249km) azami hız sınırı olan paketi tercih edebilir, ya da 190mil/saat (305km) olan paketi tercih edebilirsiniz.

Bu aracın güç aktarım mekanizmasını da istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Tamamen size kalmış. Dilerseniz, Hibrit (Arabanın varsayılan modu), eControl (Pil tasarrufu modu), Dynamic ve Dynamic Plus (M Drive Professional paketi opsiyoneli pist modları) üzerinde aracınızı kullanabilirsiniz.

Sadece sürüş modu ile bitmiyor. Yeni nesil BMW araçlardan alışık olduğumuz vites geçişi modu da var. Bununla birlikte araçta, üç farklı seviye mevcut. Bunun yanı sıra, aracın çoğu aksamını kendinize göre ayarlayabilmeniz mümkün.

BMW M5 2025 Geliyor!

Aracın iç tasarımı oldukça hoş bir şekilde yapılmış. Genel olarak dış tasarımında ise, bizleri agresif bir araç karşılıyor. Özellikle yeşil rengi gerçekten harika duruyor.

Bu araç dünya çapında ilk defa Temmuz ayında (Tam tarih belli değil) Goodwood’un hız festivalinde bizlerin karşısına çıkacak. Bununla birlikte BMW M5’in üretimine, yine Temmuz ayında başlanacak. Ve Kasım ayından itibaren M5’in satışları dünya genelinde resmi olarak başlayacak.

Daha fazla Otomobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: