Volkswagen ChatGPT destekli sesli asistanı!

Otomobil

Volkswagen ChatGPT destekli, yeni sesli asistanını resmi olarak duyurdu. Artık Volkswagen’de ChatGPT’den güç alıyor!

Volkswagen yeni ChatGPT'li asistanı

 

Volkswagen yeni ChatGPT’li sistemini, Golf, Tiguan ve Passet modellerinde artık görebileceğiz.

Volkswagen’in yeni ChatGPT’li IDA’sı!

ChatGPT, artık Volkswagen’in kendi sesli asistanına entegre bir şekilde. Bununla birlikte artık yol yapmak, akıllı bir hal aldı. Araçlar içerisindeki sesli asistanlar, genellikle söylediğimiz çoğu şeyi anlayamayabiliyor. Fakat artık, doğal bir dilde konuşarak, ChatGPT ile sohbet edebileceksiniz. Yani telefon üzerinden veya bilgisayar üzerinden ChatGPT ile sohbet edebiliyorsak, araç içerisinde sesli komut ile sohbet edebileceğiz.

Volkswagen yeni ChatGPT'li asistanı

İsterseniz, gideceğiniz yer ile ilgili detaylı bilgiler alabilir, trafik durumunu sorabilir, bir spor maçı ile ilgili de bilgi alabilirsiniz. Aklınıza gelen her şeyi artık yapay zeka ile yapmanız mümkün. Bu da araç içerisinde sizlere fazlasıyla avantaj sağlayacaktır.

Peki ya nasıl bu yeni sisteme erişeceğiz? Bunun için, direksiyon simidi üzerinde bulunan asistan düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Veya araç içerisinde iken, “Merhaba IDA” dediğiniz zaman, sohbet etmeye başlayabilirsiniz! Ayrıca bu yeni sistem, kişisel gizliliğe çok fazla önem veriyor. O yüzden sorduğunuz her bir soru, anonim olarak algılanır ve sohbetin ardından veriler silinerek gizlilik sağlanır.

Bu yeni sistem, şu anda sadece dört dili destekliyor. Fakat ileri zamanlarda desteklenen dil sayısının artması bekleniyor. Desteklenen diller ise:

  • İngilizce
  • İspanyolca
  • Çekçe
  • Almanca

Daha fazla Otomobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: