Halo PlayStation 5’e geliyor!

Oyun

Microsoft, Xbox için özel olarak geliştirilen oyunları PlayStation’a çıkarmaya devam ediyor. Şimdiki oyun, Halo Combat Evolved remastered olacak.

Halo PlayStation 5’e geliyor! ABD basınında yer alan bilgilere göre, oyunun geliştiricisi “Bungie” oyunun remastered’ı üzerine çalışıyor. Günümüzde Bungie artık Sony’nin bir alt şirketi oldu. Bundan dolayı oyun hem PlayStation 5’e hem de Xbox’a çıkış yapacak.

Microsoft, Xbox için özel olarak geliştirilen oyunları PlayStation'a çıkarmaya devam ediyor. Şimdiki oyun, Halo Combat Evolved remastered olacak.

Çıkan iddiaların doğru olması halinde, ilk kez bir Halo yapımı farklı bir konsola gelecek. Oyun, zamanında Xbox’ın çıkış fragmanlarında da kullanılmıştı. Seriye oldukça ün katan oyun PS5’te de büyük ses getirecek gibi duruyor.

Oyunun yenilenmiş ilk versiyonu bu olmayacak, 2011 yılında, Xbox 360 için 343 Industries, Halo Combat Evolved Anniversay’yi geliştirmişti.

Microsoft, Xbox için özel olarak geliştirilen oyunları PlayStation'a çıkarmaya devam ediyor. Şimdiki oyun, Halo Combat Evolved remastered olacak.

Microsoft, gün geçtikçe Xbox özel oyunlarını rakip konsollara çıkarmaya devam ediyor. Aralarında Sea of Thieves’in de bulunduğu dört Xbox yapım, geçtiğimiz aylarda karşı konsollara çıkış yaptı. Ayrıca Starfield, Age of Mythology ve Hellblade 2 gibi diğer Microsoft oyunları PlayStation 5’e geleceği iddia ediliyor. Fakat herhangi bir çıkış tarihi belli değil.

Dilerseniz, Xbox Game Pass Haziran 2024 oyunları! yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: