Video oyunu endüstrisi çöküşte mi?

Oyun

Son zamanlarda video oyun endüstrisindeki ekonomik sıkıntılar oldukça dikkat çekici. Peki bu sıkıntıların sonucunda video oyun sektörünü neler bekliyor?

oyun endüstri çoküyor mu

Yaşanan bu sıkıntılar, bir çok firmayı işten çıkarmalara sürükledi.

Video oyun sektörünün en büyüklerinden birisi olan PlayStation dünya çapında 900 kişiyi işten çıkardığını açıkladı. İşten çıkarılanların arasında ‘Marvel’s Spider-Man’ ve ‘The Last of Us’ yapımlarında bulunan kişiler de mevcut. Aynı şekilde Electronic Arts da küçülmeye gidiyor. Electronic Arts geçtiğimiz günlerde dünya çapındaki ofislerinde bulunan 670 çalışanını işten çıkardığını açıkladı. Son işten çıkartmalar sonucunda Electronic Arts’a ait olan Respawn Entertainment’ın geliştirdiği Star Wars oyunu da iptal oldu.

Bu işten çıkartmalar, oyun sektöründeki ciddi ekonomik sıkıntıların olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Oyun endüstrideki bu küçülme yeni çıkacak oyunların kalitesini ve fiyatını olumsuz etkileyecek gibi duruyor. Zaten günümüzde gittikçe artan oyun maliyetlerinin daha da fazla artması, büyük çaplı oyun geliştiricilerini tarihin tozlu sayfalarına gömebilir.

Etiketler: EA, Electronic Arts, oyun, PlayStation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: