PlayStation 5 Pro geliyor!

Oyun

PS5 Pro’nun donanım özellikleri daha güçlü bir GPU ve tam ışın izleme özelliklerine yoğunlaşmış durumda.

PlayStation 5 Pro için geliştiricilerden oyun hazırlamaları istendi

PlayStation 5 Pro için geliştiricilerden oyun hazırlamaları istendi

Sony’e yakın kaynaklar, şirketin geliştiricilerden oyunlarının PlayStation 5 Pro ile uyumlu olmasını istendiğini ve ışın izlemenin geliştirilmesine odaklanıldığını belirtti. PS5 Pro, Trinity kod adlı ışın izleme özelliğini kullanacak. Ayrıca cihaz “standart PlayStation 5’ten yüzde 45 daha hızlı” bir GPU işleme hızına sahip olacak.

Sony, PS5 Pro’nun GPU kısmını geliştirirken CPU, standart PS5 ile aynı olacak. Ancak daha yüksek hıza sahip bir mod ile sunulacak. Sony, geliştiricilere gönderdiği bir belgede “Trinity’nin 3.85 GHz CPU frekansını hedefleyen bir modu” olduğunu belirtti. Bu, normal PS5’ten yaklaşık yüzde 10 daha fazla. Sony, geliştiricilere 3.5 GHz “Standart Mod” veya 3.85 GHz “Yüksek CPU Frekans Modu” seçme olanağı sunacak.

PlayStation 5 Pro nba 2k25

PlayStation 5 Pro ne zaman çıkacak?

Oyunlarında ışın izleme kullanan geliştiriciler, önemli geliştirmeleri sağlarlarsa “Trinity Enhanced” (PS5 Pro Enhanced) etiketi alacaklar. Sony henüz PS5 Pro’yu resmi olarak duyurmadı. Ancak PS 5 için güçlü bir orta nesil yenileme olacağı kesin. Söylentiler yeni cihazın yıl sonunda gelmesi yönünde.

Daha fazla Oyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: