PlayStation Mayıs ayında yeni oyunlar ile tanışacak!

Oyun

Selamlar bugün sizler için Mayıs 2024 tarihinde, hangi oyunların PlayStation kütüphanesine geleceğini listeledik.

Playstation Mayıs'ta yeni oyunlar ile tanışacak!

PlayStation, Mayıs ayında satın alınabilir oyun kütüphanesine çok güzel dokuz adet oyun ekleyecek. Bununla birlikte bizde sizlere bu oyunların oynanış hikayesiyle beraber kısaca bir incelemesini yapacağız. Hazırsanız çok uzatmadan başlayalım!

Prison Architect 2

Bu oyun, Prison Architect 1’in aslında tam olarak devamı değil. Çünkü bu oyunda bizlere sunulan en temel şey, değişen grafikleri. İlk oyunda çok basit bir görsel grafik sunan oyun tamamen değişerek harika bir hal almış. Bu oyunda biz bir hapishane yönetiyoruz. Bununla birlikte hapishane içerisindeki sorunları, mahkum problemleri gibi şeyleri tamamen biz çözüyoruz. Oynarken saatlerinizi gömebileceğiniz bu oyunda kendi hapishanenizi inşaa edip, keyifli vakit geçirebilirsiniz!

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 7 Mayıs

Animal Well

Harika piksel grafikleriyle bizlere sunulan bir oyun olan Animal Well, kısaca bir Indie oyundur. (Indie oyun nedir bilmiyorsanız buraya tıklayarak Indie oyun yazımızı okuyabilirsiniz.) Yoğun bir atmosferi bulunan bu oyunda bulmacaları çözerek ilerliyorsunuz. Çok derin bir keşife çıktığınız bu oyunda, karşınıza çıkan düşmanlardan dikkatli bir şekilde kurtulmanız gerek!

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 9 Mayıs

Crow Country

Biraz korkmaya hazır mısınız? O zaman başlıyoruz! Çok gizemli bir dünyada geçen, oyunun grafiklerinin bile insanın tüylerini diken diken yaptığı bu oyunun hikayesi 1990 yılında geçiyor. Edward Crow isimli bir kişinin ortadan kayboluşu ve bununla birlikte Crow Country adında bir eğlence parkının kapanmasıyla hikayemiz başlıyor. Biz sizlere oyun için daha fazla Spoiler vermeyelim. Yalnız biz şimdiden söylemiş olalım, oyunu tek başınıza oynamanızı önermiyoruz. 🙂

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 9 Mayıs

Braid Anniversary Edition

Bu oyun aslında 2008’de çıkan oyunun güncellenmiş versiyonudur. Yeni grafikleriyle, yeni ses efektleriyle ve aklınıza gelecek vb. şey ile, oyunun yeni hali diyebiliriz. Bu oyunda ise zamanı bükerek bulmaca buluyorsunuz. Basit bir oynanışıyla sizlere keyifli vakitler geçirtebilir.

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 15 Mayıs

Paper Trail

Newfangled Games tarafından geliştirilen bu oyun, ilk başta tamamen Origamiden ilham alınarak yapılmaya başlandı. Paige adında bir karakteri yönettiğimiz bu oyundaki temel mekaniğimiz, dünyayı katlamak, döndürmek ve bükmek. Bununla birlikte oyundaki bulmacaları çözerek ilerlemeniz gerekiyor. Bu oyunda da eminiz ki beyninizi sonuna kadar kullanmanız gerekecek!

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 21 Mayıs

System Shock Remake

System Shock Remake, Looking Glass tarafından geliştirilen, 1994 yılında piyasaya sürülen klasik System Shock’un yeniden yapılmış halidir. Citadel adlı bir uzay istasyonunda geçen bu oyunda, sizi tehlikeli düşmanlar bekliyor. Bununla birlikte anlayacağınız üzere, oyundaki istasyonda gizemleri araştırırken bir yandan tehlike altındasınız. Birinci şahıs çatışma türündeki bu oyunda hem gizem çözerken hemde kendinizi aksiyonda buluyorsunuz!

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 21 Mayıs

Hauntii

Muazzam görsel grafikleriyle Hauntii, Karakterimiz kaybolan ruhları yükselmesi için bir kuleye götüren gizemli bir grup olan yaratıklar tarafından rehberlik ediliyor. Büyük bir dünyayı keşfettiğiniz bu oyunda, hayalet yeteneklerinizi kullanarak etraftaki nesneleri ve yaratıkları kontrol edebiliyorsunuz. Oyundaki bulmacaları çözerken düşmanlar ile savaşabildiğiniz bu oyunda grafikler herkesin ağzını açık bıraktırıyor. Değişik bir oyun tarzı denemek istiyorsanız, mutlaka bu oyunu denemeniz gerek.

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 23 Mayıs

MultiVersus

Süper kahraman aşıkları buraya! Çok basit mekanikleri olan ve gelişmiş Cartoon grafikleri olan bu oyunda, Batman, Shaggy, Bugs Bunny gibi ikonik karakterler de yer alıyor. Sıradan dövüş oyunlarına benzeyen oyun, küçük yaşlı kitleye hitap ediyor.

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 28 Mayıs

F1 24

Bu oyun olmazsa olmazımız. F1 Yarışı severlerinin vazgeçilmezi olan oyun serisi, yenilenmiş mekanikler, grafikler ve kariyer modu ile bizlerin karşısına tekrardan çıkıyor. Muazzam F1 araç mekaniklerine sahip olan bu oyunu mutlaka oynamanız gerek.

Playstation 5’e Çıkış tarihi: 31 Mayıs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: