Sony’den yeni el konsolu geliyor!

Oyun

Geçtiğimiz günlerde Sony, sadece PS5 için bulut tabanlı çalışan bir el konsolunu piyasaya çıkarttı. Bulut tabanlı olmasından ve sadece PS5 üzerinde çalışmasından dolayı çok fazla ilgi göremedi. Şimdi ise daha iyi bir el konsolu geliyor!

Sony'den yeni el konsolu!

El konsolu için düşünülen ve herkesin en çok ilgisini çekecek olan şey, tıpkı bir PSP ve PS Vita gibi oyunları kendi depolamasında tutacak. Yani bu el konsolu bulut tabanlı olmayacak. Tıpkı eski konsol ataları gibi çalışacak.

Hatta bu konsol, PlayStation 4’ün tüm eski oyunlarını çalıştırabiliecek! Eski oyunları ve güncel PlayStation 5 oyunlarını çalıştıracak olması, bu konsolun epey güçlü olacağı anlamına geliyor. Ayrıca Moore’s Law Is Dead adlı bir youtube kanalı bu bilgilerin tamamının kaynağı.

Bu konsol mobil oyuncuları da hedef alacak

Telefon ekranında oyun oynamaya alışan oyuncular bu konsol ile çok rahat edecek! Klasik alışık olduğumuz el konsolları oyuncular için bir harika olacak. Hem PS5’in güncel oyunlarını oynatabilecek bu cihaz, hem PS4’ün efsane oyunlarını oynatabilmesiyle ön plana çıkacak.

Daha fazla Oyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: