Steam üzerinde en çok oynanan 5 oyun!

Oyun

Çoğumuzun  her gün kullandığı Steam, anlık olarak en çok hangi oyunlar oynanıyor? Sizler için ilk 5 tanesini derledik.

Steam en çok oynanan oyunlar

1. Counter Strike 2

20 Seneyi aşan Counter Strike serisin son oyunu olan Counter Strike 2, klasik bir formüle sahip. Ancak piyasadaki en iyi rekabetçi oynanış sunan oyunlardan biridir. 5 VS 5 oynanan oyunda, iki tane takımdan biri olarak oynuyoruz. Oyunda “Terörist” veya “Anti-Terörist” takımı ile oynuyoruz teröristlerin amacı işaretli bölgelere süre bitmeden bomba yerleştirmek ya da rakip takımı elemektir. anti-teröristlerin amacı ise süre bitene kadar rakip takımı elemek veya bombanın yerleştirilmesini engellemek, yerleştirilirse bombayı patlamadan imha etmek.

Günlük ortalama oyuncu sayısı : 1,449,131

Counter Strike 2: Steam

2. Dota 2

Dota 2, Valve tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen bir MOBA oyunudur. Dota’nın 1. oyununun devamıdır ancak, Dota 2’nin yapımcıları farklıdır. 5 VS 5 olan oyunda beş tane rol bulunur bunlar; Carry, Mid Core, Offlane, Semi-Support ve Main-Support’dur. 124 Karakter ile oynayış tarzınıza göre bir karakter bulabilmeniz çok olası. Oyunda 3 tane koridor bulunur. Bunlar ise:

  • Midlane: Midlane oyundaki en kârlı koridordur, aynı zamanda en önemli koridordur. Eğer Midlane kötü oynarsa maçı kazanma ihtimaliniz çok düşüktür. Midlane oyuncusunun görevi Carry güçlenene kadar koridoru dengede tutmasıdır.
  • Safelane: Genel olarak Safelane, bir Support ve bir Carry’den oluşur. Support, Carry güçlenene kadar ona yardım eder. Carry’nin güçlenmesi her zaman uzun bir süre alacaktır. Oynarken dikkat etmeniz gerekir.
  • Offlane: Offlane tek kişi, iki kişi veya üç kişiyle oynanabilen bir koridordur. Bu koridorum amacı rakip Safelane’in kasılmasını ve minyon almasını zorlaştırmaktır.

Günlük ortalama oyuncu sayısı: 620,076

Dota 2: Steam

3. PUBG: BATTLEGROUNDS

Battle Royale türünün öncüsü olarak bilinen PUBG, 100 kişi ile aynı uçaktan belirli bir haritanın üstüne atladığımız ve yerde bulduğumuz silahlar ile birbirimizi öldürmeye çalıştığımız bir oyundur. 10 Tane haritası ile oynanış çeşitliliğini yüksek tutuyor. 2017’de 30 dolardan çıktı ancak 2022’de bedava oldu ve şu an ücretsiz bir şekilde steam üzerinden oyunu indirebilirsiniz.

Günlük ortalama oyuncu sayısı: 618,634

PUBG: BATTLEGROUNDS: Steam

4. Apex Legends

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, yapımcının başka bir oyunu olan Titanfall 2 ile aynı evrende geçmektedir. Ancak bir devam oyunu niteliğinde değildir. Battle Royale türündeki oyun 25 özel karakter ile oynama imkanı sunar, kağıt üstünde PUBG’ye benzer olan fakat oynanış açısından bambaşka bir hissiyat sunan Battle Royale oyunudur.

Günlük ortalama oyuncu sayısı: 379,863

Apex Legends: Steam

5. NARAKA: BLADEPOINT

Battle Royale türündeki bu oyunda 18 özel karakter ile oynayabiliyoruz. Daha önce bir Battle royale oyununda görülmemiş bir savaş sistemine sahiptir. Savaş sisteminde ateşli silahlar yerine yakın menzil dövüşü ön plandadır.

Günlük ortalama oyuncu sayısı: 286,348

NARAKA: BLADEPOINT: Steam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: