Yılın en iyi Türk oyunları!

Oyun

Kristal Piksel tarafından düzenlenen, 250’ye yakın oyun değerlendirmesi sonucu Türkiyenin en iyi oyunları belli oldu! Hazırsanız detaylara geçelim.

Yılın en iyi Türk Oyunu seçildi!

Türk oyunları arasından yılın en iyileri belli oldu! En iyi konsol oyunu, en iyi pc oyunu, en iyi anlatı ve en iyi işitsel sanat, en iyi oyun tasarımı ve yılın oyunu olarak 6 farklı kategorideki en iyi oyunlara göz atalım.

  1. Yılın en iyi oyun tasarımı ödülünü Stratera Games’in geliştirdiği Cardboard Town aldı!
  2. Yılın en iyi anlatı ödülünü Cultic Games’in geliştirdiği Cats And The Other Lives aldı!
  3. Yılın en iyi işitsel sanat ödülünü ve yılın en iyi konsol oyunu ödülünü de Phew Phew Games’in gelişirdiği Anomaly Agent aldı!
  4. Son olarak da en iyi pc oyunu ve yılın oyunu ödülünü de Core Engage’in geliştirdiği New Cycyle aldı!

Listeye baktığımız zaman verilen ödüller gerçekten tam olarak yerine gitmiş diyebiliriz. Türk oyunları arasından aday olan oyunlar arasında kesinlikle seçilmesi gereken oyunlar seçilmiş. Peki ya bu oyunların konusu nedir?

Cardboard Town


Stratera tarafından geliştirilen Cardboard Town, basit bir şekilde kartlar sayesinde şehir kurma oyunu. SimCity ve Cities Skylines’a çok benzeyen bu oyunda, kendi şehrinizi inşa edip yönetiyorsunuz. Bir yandan da belediye başkanı rolünü üstleniyorsunuz.

Cats And The Other Lives


Bulmaca oyunu severlerinin fazlaca ilgisini çekebilecek bir oyun. Cultic Games tarafından geliştirilen bu oyunda, bir kediyi yönetiyorsunuz. Bununla birlikte dağılma sürecinde olan bir ailenin yaşamına tanıklık ediyorsunuz. Aspen isimli kedi yaşanan olaylara sadece tanıklık mı ediyor? Yoksa ev içerisinde daha gizemli bir rol mü oynuyor?

Anomaly Agent


Bizim de En iyi 5 Indie Oyun listemize dahil ettiğimiz oyun olan, Phew Phew Games tarafından geliştirilen Anomaly Agent. CyberPunk temalı RPG süslü, Aksiyon ve Platform oyunu, Ajan 70 adında anomalilerle uğraşan bir TDAY ajanının konusunu anlatıyor. Ajanımız tam terfi alacakken bir anda yaşanan anomali karmaşasından sonra kendini hiç beklemediği durumlarda buluyor. Ve karşılaştığı bu olayları çözemeye çalışıyor.

New Cycle


Core Engage tarafından geliştirilen, tıpkı Cardboard Town gibi bir şehir kurma oyunu. Ancak bu oyunda hayatta kalma işleri de var. Post-apokaliptik bir dünyada geçen hayatta kalmanın ana odak olduğu bir şehir kurma oyunu. Sıfırdan başlattığınız şehrinizi geliştirerek ilerlemeniz gerekiyor. Çok detaylı ve kapsamlı oyuna göz atmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: