5 ücretsiz stok fotoğraf sitesi – 2023

Size kolaylık sağlayacak, 5 ücretsiz stok fotoğraf sitesini inceledik.

Bonus: Ücretsiz video, vektör ve illüstrasyonlar da var!

5 ücretsiz stok fotoğraf sitesi

iStockphoto.com ve Shutterstock.com en çok bilinen ücretli stok fotoğraf siteleri. Burada hemen hemen her şeyin fotoğrafını, illüstrasyonunu veya vektörelini bulabilirsiniz. Tek bir farkla, yüksek fiyatla!

Gelin listeyi birlikte inceleyelim:

1. VECTEEZY

Vecteezy, ücretsiz stok fotoğraflarından oluşan geniş bir kitaplığa sahip. Platform, diğer stok fotoğraf sitelerinden farklı birkaç avantaja sahip. İlk olarak, fotoğrafları renge, yöne, stile, kişi sayısına, modellerin yaşına ve daha fazlasına göre filtrelemenize izin veren daha güçlü bir arama motoruna sahip. İkincil olarak, Vecteezy, gerektiğinde tüm ücretsiz fotoğraflar için imzalı model ve mülkiyet izin belgelesi sağlıyor. Bu, kullanıcıları (ve tasarımlarını) her türlü yasal yükümlülükten koruyor; diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerinin genellikle gözden kaçırdığı bir ayrıntı. Son olarak, Vecteezy’nin içerik ekibi üyeleri kalite açısından gönderilen her fotoğrafı manuel olarak inceliyor. Bu, fotoğraf koleksiyonlarının ustaca derlendiği ve yüksek bir kalite çıtası sağladığı anlamına geliyor.

2. FREEPIK

Freepik, kullanıcıların ücretsiz yüksek kaliteli stok fotoğrafları ve vektör görselleri, çizimler ve PSD dosyaları gibi diğer grafik kaynakları bulmasına yardımcı olan güçlü bir arama motorudur. İstediğiniz dosyayı indirebilir, kişisel veya profesyonel tasarım projelerinizde kullanabilirsiniz. Ek olarak, Freepik’in arama motoru, her türlü kaynağı, yönü, rengi, stili vb. bulmaya yardımcı olan güçlü filtrelere sahip. Ayrıca, Adobe Illustrator veya Photoshop ile uyumlu grafik kaynakları formatlarını da indirebilirsiniz.

3. PIXABAY

Pixabay, yüksek kaliteli görüntülerden oluşan çok geniş bir veritabanına sahip. Platform, içerik üreticileri ve blog yazarlarından çok biraz daha fazla iş ve pazarlamaya yönelik diyebiliriz. Piaxbay, ücretsiz stok videoların yanısıra, vektörler ve illüstrasyonlar da sunuyor.

4. PEXELS

Pexels‘ten bahsetmeden ücretsiz stok görsellerle ilgili bir yazı yazamazdık. Geniş, iyi organize edilmiş ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonu, internetteki en iyi derlenenlerden biri. Ayrıca, ücretsiz stok videoları da bulunuyor! Pexels, birçok blogger için de ilk  başvurulan görsel kaynaklarından biri.

5. STOCKVAULT

Stockvault, ücretsiz stok fotoğrafları, duvar kağıtları ve hatta dokular için başka bir harika kaynak. Koleksiyon, diğer platformlara göre biraz az sayıda, ancak her gün yeni görseller ekleniyor. Stockvault iyi bir arama motoruna sahip ve kategoriye göre göz atmak için iyi organize edilmiş.

Daha fazla Tasarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: