En iyi ücretsiz VPN Uygulamaları – 2024

Teknoloji

VPN (Virtual Private Network), internet trafiğini şifreler ve çevrimiçi gizlilik, güvenlik ve erişim özgürlüğü sağlar. Kullanıcıların internet trafiğini şifreler. İnternet servis sağlayıcılarının (ISS), hükümetlerin veya potansiyel izleyicilerin kullanıcıların internet üzerindeki etkinliğini izlemesini veya takip etmesini zorlaştırır.

en iyi ücretsiz vpn 2024

VPN ne amaçla kullanılır?

  1. Gizlilik ve Güvenlik: Kullanıcılar, VPN ile internetteki harketlerini gizleyebilir. Bu, kullanıcının IP adresini gizleyerek izlenmeyi ve olası kişisel bilgi hırsızlığının önüne geçmeyi sağlar.
  2. İçerik Erişimi: Kullanıcılar, VPN ile coğrafi kısıtlı sitelere erişebilir. Belirli bir ülkede engellenmiş veya erişim kısıtlaması getirilmiş web sitelerine erişim sağlar. Bunun için farklı ülkeler üzerinden giriş yapmış gibi hareket etmeye imkan sağlar
  3. Güvenli İnternet Bağlantısı: Herkese açık Wi-Fi bağlantıları gibi güvenli olmayan ağlar üzerinden internete çıkarken, VPN kullanarak internet bağlantısı güvenli hale getirilebilir. VPN, verileri şifreler. Böylece bilgisayar korsanları veya kötü amaçlı yazılımlara karşı kullanıcıları korur.
  4. Sansürü Aşma: Bazı ülke veya kurumlarda sansür uygulaması kullanılabilir. Kullanıcılar VPN ile sansür duvarını aşabilir.

VPN uygulamaları ücretli veya ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak, güvenilir bir sağlayıcı seçmek oldukça önemli. Çünkü tüm uygulamalar aynı oranda gizlilik ve güvenlik sağlayamayabilir. Güçlü bir VPN sağlayıcısı, güçlü şifreleme, güvenilir hizmet ve kullanıcı gizliliğini koruma politikaları sunmalıdır.

En iyi ücretsiz VPN uygulamaları – 2024

1 – Proton VPN

Çoğu ücretsiz uygulama sınırlıdır. Proton VPN sınırsız veri özelliği ile %100 ücretsiz. Bu, sık tarama, izleme ve indirme yapan kullanıcılar için oldukça ideal.

En İyi Özellik Aylık sınırsız kullanım
Veri Sınırı Sınırsız
Platform Windows, Mac, Android, iOS, Chrome, Akıllı TV
Ücretsiz Seçeneği Her zaman ücretsiz

2 – Hotspot Shield

Hotspot Shield‘ın ücretsiz planı, OpenVPN ve IKEv2 gibi diğer yaygın VPN protokollerine kıyasla hız, güvenlik ve performansı optimize eden tescilli Hydra protokolüyle öne çıkıyor. Hydra bunu veri aktarımı için birden fazla paralel kanal kullanarak, gecikmeyi azaltarak ve bağlantı hızlarını artırarak başarıyor.

En İyi Özellik Hydra protokolü
Veri Sınırı Sınırsız
Platform Windows, Mac, Android, iOS, Chrome, Akıllı TV
Ücretsiz Seçeneği Her zaman ücretsiz

3 – hide.me

Askeri düzeyde şifreleme, kill switch ve sızıntı korumasının yanı sıra, hide.menin ücretsiz planı bir çok gelişmiş güvenlik ayarına sahip. Stealth Guard, en üst düzey güvenlik için VPN’i ağınıza (veya yalnızca belirli uygulamalara) bağlamanıza olanak tanıyor.

Ücretsiz uygulama ayrıca WireGuard, OpenVPN ve SoftEther dahil olmak üzere 5 protokolle birlikte geliyor.

En İyi Özellik Çok sayıda ince ayar
Veri Sınırı 10 GB
Platform Windows, Mac, Android, iOS, Chrome, Akıllı TV
Ücretsiz Seçeneği Her zaman ücretsiz

4 – Tunnel Bear

TunnelBear‘ın ücretsiz planı, kullanıcılara 47’den fazla ülkeyi kapsayan tüm sunucu ağına erişim sağlayarak kendini diğerlerinden ayrılıyor. Bu, genellikle sunucu konumlarını sınırlayan diğer ücretsiz uygulamalara kıyasla dikkate değer bir avantaj.

En İyi Özellik 47 lokasyonda sunucu
Veri Sınırı 2 GB
Platform Windows, Mac, Android, iOS, Chrome
Ücretsiz Seçeneği Her zaman ücretsiz

5 – Speedify

Speedify‘ın ücretsiz sürümü, Bonding Mode adında benzersiz bir özellik ile geliyor. Bu özellik, hız ve güvenilirliği artırmak, wi-fi ve mobil veriyi birleştirmek için kullanılabiliyor.

En İyi Özellik Bonding modu
Veri Sınırı 2 GB
Platform Windows, Mac, Android, iOS
Ücretsiz Seçeneği Her zaman ücretsiz
Etiketler: en iyi vpn, vpn, vpn kurulumu, vpn nedir, vpn uygulamaları 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: