Hive Social için ilgi artıyor!

Twitter’da olan son zamanlardaki tartışmadan sonra alternatif uygulama olarak kullanıcılar tarafından öne sürülen Hive Social…

hive social
Hive Social Media

Twitter’ın yeni CEO’su olan Elon Musk’ın son zamanlarda getirdiği bir çok tartışmaya sebep olan yenilikleri ve çoğu çalışanı ile sorun yaşadığını hepimiz biliyoruz. Ve bundan dolayı bir çok twitter kullanıcısı “twitter” yerine kullanılabilecek alternatif uygulama aramaya başladılar. 

HiveSocial, Plurk, Parler, CounterSocial, Post ve Mastodon gibi uygulamalar “Sosyal Ağ” sıralamasında artışlar göstermeye başladı. Bu uygulamalardan Hive Social ise en çok artış gösteren uygulamalardan biri.

Hive Social iki milyon kullanıcıya ulaştı!

Kassandra Pop tarafından 2019 yılında kurulan Hive Social, bir çok kullanıcı tarafından “İnstagram ve Twitter karışımı, potansiyeli olan hoş bir uygulama” olarak yorumlandı. Aynı zamanda Hive Social “Ben herkes için yaratıldım” diyor. Twitter’dan sonra oluşturulan tasarımı, arayüzü yüksek kitlere hitap eden devler arasında benzersiz olmasa da, kullanım kolaylığı ve kendine özgü renkleri Hive Social’ı Mastodon gibi alternatiflerden bir adım daha öne çıkarmayı başarıyor!

CEO Kassandra Pop uygulamanın bir milyonu devirdiğini ve kullanıcı sayısının iki milyona geldiğini söylüyor. Veri analizi yapan Sensor Tower “Uygulamanın geçtiğimiz günlerde ABD’de ve Uluslararasında popülasyonu arttı” Şeklinde belirtti.

Hive Social, Türkiye App Store “Sosyal Ağ” sıralamasında #12. sıraya oturdu! ABD ve bir çok farklı ülkede ise uygulama “Sosyal Ağ” sırlamasında #3. sırada.

Peki Hive Social’a nasıl kayıt olunur?

  • 99,6MB Büyüklüğündeki uygulamayı indirip açıyoruz.
  • Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza çıkan “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Burada sizi 3 adet seçenek karşılayacak “Email ile kayıt ol, Google ile kayıt ol, Apple ile kayıt ol” şeklinde 3 adet seçenekten kayıt olmak istediğinizi seçin.
  • İlk aşamayı geçtikten sonra “Yaş doğrula kısmından” yaşımızı AA/GG/YYYY şeklinde doğruluyoruz.
  • Yaşımızı doğruladıktan sonra kendimize bir kullanıcı adı belirliyoruz.
  • Uygulamaya kayıt olduktan sonra ilgi alanımıza göre seçimler yapıyoruz. Bu ilgi alanları keşfet kısmında görünecektir.

Daha Fazla Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: