Instagram yeni özelliklerini duyurdu!

Teknoloji

Instagram Hikayeler bölümünü geliştirmeye devam ediyor.

Yakın zaman çıkartmalar bölümünü değiştiren platform şimdi ise Hikayeler bölümüne yeni ve eğlenceli özellikler getiriyor. Instagram dün yaptığı duyuruda etkileşimi artırmak için üç yeni özellik duyurdu. Bunlardan en dikkat çekici olan ise “Reveal” “Göster” özelliği.

Instagram ‘Göster’ özelliği nedir?

Bu özellik ile kullanıcılar hikayelerini bulanıklık filtresi ekleyebilecekler. Bu şekilde paylaşılan hikayeler, sadece mesaj gönderen kullanıcılar tarafından görülebilecek. Özetle “gizli hikaye” özelliği diyebiliriz. Bu özelliği kullanmak için Hikaye oluştururken çıkartmalar sekmesi içinden “Göster” seçeneğini seçmek yeterli. Ardından, bulanıklaştırılan Hikaye ile ilgili bir ipucu eklenmesi gerekiyor. Hikaye paylaşıldıktan sonra, takipçiler Hikaye içeriğini sadece mesaj göndererek görebilecekler.

‘Çerçeveler’ özelliği nedir?

Göster özelliğinin dışında yayınlanan başka bir özellikte “Çerçeveler“. Çerçeveler özelliği ile kullanıcılar fotoğraflarını polaroid hale getirebilecek. Bu özelliği kullanmak için kullanıcıların telefonu sallaması gerekecek, tıpkı gerçek polaroid fotoğrafları çıkartmak gibi.

instagram çerçeveler özelliği

‘Müzik Şablonu’ özelliği nedir?

Instagram, Hikayeler için kullanıcıların ruh hallerine uygun bir şarkıyı paylaşmalarını sağlayan yeni bir “Müziğini Ekle” çıkartması da ekledi. Bu özellik ile kullanıcılar, ‘bu albümdeki en sevdiğin şarkı hangisi?’ veya ‘hayatının geri kalanında yalnızca bir şarkı dinleyebilseydin bu hangisi olurdu?’ gibi şablonlar ile istedikleri müzikleri paylaşmalarını sağlıyor.

instagram müzik şablonu özelliği

Daha fazla Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: