Segway Ninebot F2 Pro – Kullanım ve Yorum

Teknoloji

Özellikle kalabalık şehirlerde trafik artışıyla birlikte E-scooter (Elektrikli Scooter) kullanımı artıyor. Ulaşım kolaylığı ve maliyet nedeniyle tercih edilen ulaşım araçlarından Segway Ninebot F2 Pro modelini inceleyerek, sorulabilecek sorular ve yanıtları ile bir yazı düzenledik.

Genel Özellikler

Segway Ninebot F2 Pro bugün itibariyle (Ekim 2023) yaklaşık 20.000 TL fiyat ile satılıyor. 900W maksimum güç ile satılan ürünün katalog bilgisine göre 8 saat şarj süresi bulunuyor. Her ne kadar maksimum batarya süresi 55 km olarak görünsede, düz (yokuş olmayan) yolda ve ekonomik mod ile 70 km tarafımızdan test edildi.

Scooter’ın, korna ve zil olmak üzere 2 uyarıcı sistemi bulunuyor. Firmaya özel uygulamaya Bluetooth ile bağlanarak anlık veriler izlenebiliyor ve rota kayıt edilebiliyor.

Scooter toplamda 17 kg ağırlığa sahip. Çok ciddi olmasa da taşıma kolaylığı sağlıyor.

Avantajları

İstanbul gibi kalabalık bölgelerde çok hızlı ulaşım sağlanabiliyor. Ancak hızlı derken scooter için 25 km/h hız sınırı olduğunu ve bazı durumlar dışında geçilemediğini ekleyelim. Tam gaz ile yokuş aşağı indiğimizde bu kural devre dışı kalıyor. Bununla birlikte fren sistemi 25 km/h için oldukça yeterli ancak üstünde çok sağlıklı bir duruş sağlamıyor.

Dezavantajları

Cihazın kendisi ile ilgili bir dezavantajını göremedik. Belki şarj aleti biraz daha kolay bulunabilen bir sokete sahip olsa daha iyi olabilirdi ancak yaya davranışı ile ilgili her Scooter kullanıcısının yaşadığı problemler sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: